Znáte tenhle rozhovor s Janem Stráským?

https://audiklub­.cz/forum/pris­pevek/1046735-byvaly-premier-priznal-umyslne-rozkradeni-statniho-majetku

Toto je autentický rozhovor, jak Klaus a prvnī vláda po revoluci nechali rozkrást naší republiku.
A pak budou oponenti vykřikovat, že komunisti ukradli lidem majetky.Kdyby si vedli tak špatně, tak z čeho by pak naší milionáři mohli zbohatnout?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

neznám

ale komunisti ukradli majetky církvi, šlechtě, statkářům, podnikatelům a sudetským Němcům, z čeho by tady měli 40 let ten mejdan?

Další odpovědi
anonym

Neznám, ale vím to, jak to bylo.

magorvkleci, nečti už ty sci-fi. Ty víš prd, jak to bylo. Zemědělská družstva se vytvářela proto, aby zabránili velkostatkáři, který okrádal nejen čeládku, která musela dřít do úmoru, ale i stát na daních, protože šmelil. A to samé bylo s továrníkami, bankéřami a jinými vydřiduchy. 40 let tu byl klid. Vše se vrátilo do doby, před znárodněním. Ty neslyšíš ty nářky, jak v součastnosti mnoho lidí žije na hranici bídy, že ti, kteří pracují pod křídly pánů podnikatelů, jak lamentují nad platem, který kolikrát ani nedostanou i přesto, že celou dobu dřeli, na nespravedlivé rozdělování sociálních dávek. Za těch 40 let pod vládou KSČ se po válce zničené republice postavilo, vytvořilo, vynalezlo mnoho, že nám to záviděl i ten západ? Stavěli se jesle, školky, dálnice, Metro, byty pro pracující, zdravotnictví v té době bylo na úrovni. Lidé na vesnicich si stavěli koupaliště, vodovody, bytovky, kulturni domy, kina, obchody, zakládali různé spolky, kde se scházeli po 8 hodinové práci nebo o volných víkendech. Dopravní obslužnost byla na úrovni. Potravin, zeleniny i ovoce bylo dostatek a zdravých, pokud tedy nebyla nějaká neúroda. Dnes je vše buď rozkradené nebo vlastní zahraniční majitel. Spousta nemakačenků natahuje ruce a bez práce si někteří žijí nad úrovni poctivě pracujícího, který odvádí nemalé daně. Mohl bych toho, na obranu napsat více, ale to by bylo na dlouho. Jo, a ten církevní majetek, to je jiná kapitola.

Zdroj: Paměť

ivzez

Znám.

@Magorvkleci:
Komunisti církvím nemohli nic ukrást, protože církev v r. 1948 žádný majetek neměla. Majetek církvím odebral císař v době Rakousko–Uherska. Od vzniku
ČSR v r. 1918 církve pouze spravovaly majetek patřící státu.

anonym

pro magorvkleci
Ano, máš pravdu, komunisti lidem ukradli majetky, ale řeknu mně kolik těch majetků či peněz bylo v zahraničí?Ukradli pole,ale kolik těch polï bylo zdevastováno zbytečnými parkovišti či zrdcadly (elektrárnami)?
Kolik lidí bylo jejich zásluhou bez práce?Jen u nás na vesnici bylo v družstvu 70%lidí.A byli jsme v základních potravinàch SOBĚSTAČNÍ.Sice banány a pomeranče nebyly, ale neměli jsme tak zničenē silnice od kamionů.Běž se zeptat těch lidí co bydlī na trase těch kamionů, jak nadávají, že ani přejít silnici nemohou.
Běž se zeptat lidí kde byly družstva a nyní z těch kravínů a skladováků jsou buď skládky německē ho odpadu, to v lepším případě, nebo vyhořelé trosky se kterými si obce nevědí řady.
Zkrátka patříš také mezi ty, co jim modří ptáci nakukali jak jsme se měli špatně.