annas

Znáte slovo pro „proměnu“ člověka ve zvíře obdobnou zvlčení?

Člověk může zvlčit, dále může … Co výrazy znamenají?
Doplňuji:
Dodávám:
zprasit, zkonit, zepsout, zeslepičit (to jsem náhodou našla v jedné diskuzi – nikdy ještě neslyšela), případně opičit se.

Nejlepší odpověď
ten který je

Příklad že někdo zvlčel může být i takový,když muže opustí žena a muž zvlčí.Doma neuklízí,popíjí nadměrně alkohol a celkově zchátrá.:-DD
Někdo se také promění v beránka a to může znamenat že se proměnil v hodného člověka.Lidé by si ovšem měli dávat pozor na vlky v beránčím rouše.Na pohled tiší a nevinní ale ve skutečnosti zlí lidé.

Další odpovědi
quentos

obecně se výraz používá ve smyslu „zdivočet“ :{)> nenapadají mě další výrazy přímo nazačující změnu stavu (z…), ale člověk se podle situace měnit třeba ve vola (když provede hloupost), lišku či hada (jedná-li protřele)

salsa verde

Tak například u nás v baráku žije starý kocour a za ženu má můru…ale to asi není správná odpověď na tuto otázu 🙂