annas

Znáte sedmero hlavních hříchů? Dnes lidé hříchy obrátili a udělali z nich ctnosti. Jde opravdu o obraz naší společnosti?

  1. Pýcha = zdravé sebevědomí
  2. Lakomství = zákon ekonomiky
  3. Smilstvo = zdravý biologický instinkt
  4. Nestřídmost = vyšší životní úroveň
  5. Závist a nenávist = boj za spravedlnost a politickou svobodu
  6. Hněv = rozhořčení nad názory druhých
  7. Lenost = filozofický postoj.

Nejlepší odpověď
Andělé

Po přečtení jsem si uvědomila,jaká skutečnost to bohužel je. Je to více než smutné. Je vidět,kam jsme klesli.Blížíme se stále níže dolů ke zlu. Až tam dole,bude už ale pozdě…
Vždy je čas s tím něco udělat,jinak budeme muset padnout ke dnu,abychom byli schopni znovu stát…děsivé:-(

Další odpovědi
mosoj

Tak se svět nevyvíjí, tak ho dělají lidé.

fcoop

7 smrtelných hříchů – nejde změnit smysl,jsou kýmsi,nebo čímsi dané a šmydra.
To jen lidé na tyhle „normy“ nemyslí,dělají,že neexistují,ostatně – podívejme se se do naší,tedy člověčí minulosti.
Vždy to tak bylo a vždy to tak bude.
Fakt je,že dnes je to zřejmě – obecně – horší.

Co se tak asi muselo odehrávat v Sodomě,když..

Eccles. 1, 14

Viděl sem všecky skutky, kteréž se
dějí pod sluncem, a aj, všecko
jest marnost a trápení
ducha.

johana 56

Bůh stvořil člověka k obrazu svému a ten se přizpůsobil svým představám.Hříchy (dnes přednosti) jsou popsány dokonale.

Drap

Bohužel, tak se vyvíjí svět