Znáte recepty pokrmů z nožiček hub?

Jestli záleží na tom jakých hub, prosím napište recepty z nožiček těch základních hub.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych z nich udělala houbový guláš.

Další odpovědi
briketka10

https://www.to­precepty.cz/re­cept/14673-gulas-z-houbovych-nozicek/

orestez

Kotrč vypadá takto:
https://www.go­ogle.cz/search?biw=1000&­bih=421&tbm=is­ch&sa=1&q=kotr%
C4%8D+druhy&oq=ko­tr%C4%8D+&gs_l=psy-ab.1.3.0l4.15917­.15917.0.22070­.1.1.0.0.0.0.339­.339.3–1.1.0…0…1.1.64.psy-ab..0.1.325…0­.H4EIQu-cDf8

Další recept z kotrče:
http://www.moje-dobroty.cz/kotrc-kaderavy-v-kuchyni-vice-nez-jen-zajimavy/

Drap

Samozřejmě. Z jakých hub?
Co jsou u tebe základní druhy hub? U mne je to třeba kotrč a ten nožku nemá.

orestez

Dneska o nich psali na www.jaktak.cz, nožky bedly prý usušit a použít jako houbové koření. Nohy měkkých hub asi dřív zplesniví nebo sežerou červi. Tak jaký kuchyňský recept? To je jako z ocásku kuřete dělat delikatesu.

orestez

Kde roste Kotrč? Výborná houba.

Drap

Našel jsem u nás. CCa 5 kg. V tomto kraji chodím na houby celý život a kotrč jsem zde našel po prvé. Jinak jsem jich nejvíce našel v Jeseníkách, ale i jinde. Je to velmi vzácná houba a je chráněný.

anonym

Kotrč kadeřavý lze nalézt od července až do října, nijak hojně. Roste nejčastěji u paty kmene borovice, případně na borovicovém kořenu zanořeném v zemi či vystouplém na povrch, na pařezu či trouchnivém padlém kmeni borovice nebo i na složeném borovém dřevě. Vzácně se vyskytuje i na živém či mrtvém dřevě jiných jehličnatých stromů, například modřínů či smrků.

Houba na živém dřevě jehličnanů parazituje a způsobuje jeho „hnilobu“, mrtvé pařezy atd. pak rozkládá a vyživuje se saprofyticky.