slad08

Znáte psychologa René Descartes?

Pokud ano. Co říkáte na jeho myšlenku „myslím tedy jsem“.
Tento psycholog zpochybnil vše, dokonce i existenci samotného lidstva.

Nejlepší odpověď
annas

Zajímají-li vás další názory, podívejte se do odkazu.

Ano, znám tohoto francouzského filozofa, matematika a fyzika. Není psycholog, i když jeho některé myšlenky o duši byly využity v psychologii.

Ten filozof zdůratňuje význam rozumového poznání. Rozum umožňuje pochopit každému jedinci svět a vytvářet si o něm vlastní soudy. Důležitou roli hraje i pochybnost. Zpochybnění existence lidstva????

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pochybuji-tedy-jsem-nebo-myslim-tedy-jsem-ktera-slova-jsou-spojena-s-vyznamnym-francouzskym-filozofem-a-matematikem

Další odpovědi
eLx

je to filosof a ta samotná myšlenka je trochu složitější.. přečti si meditaci o první filosofii.. ale upozorňuju – pokud nečteš filosofii běžně (což asi ne, když myslíš, že je to psycholog), strávíš nad tim hafec času..