Znáte prosím význam slova obmyslet? Velice děkuji za odpověď. Lojzička

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím,že je to ve významu -kompletně promyslet,ze všech možných stran a úhlů.Uvážit všechny varianty.

Další odpovědi
annas

Doplním ještě další významy.

Obmysl je podst. jméno,které znamenalo původně důmysl, důvtip; (boží) prozřetelnost, řízení (nábož.); (čeho) zamýšlení, chystání; péče o něco, později i lstivý úmysl.

Sloveso obmyslet = rozmyslit, na zřetel vzít, obstarat, opatřiti; myslí obsáhnouti, pochopiti.

Slovo jsou již zastaralá, knižní. Podle Staročeského slovníku.

salsa verde

polopaticky řečeno: obmyslet znamená něco jako že budu nad nějakou záležitostí v klidu přemýšlet dokud na něco nepřijdu. asi tak.

oskar

Že si něco přeju,nebo po něčem toužím a nesplní se mi to.

Tata

Milá Lojzičko.Jakou chceš mít dovolenou? Zavři oči a představ si krásný mořská záliv s pláží a palmami. Teď si k tomu přimysli bungalov se střechou z palmových listů, teď si přimysli na lagunu jachtu a vedle bungalovu červeného sporťáka. Tak na jachtu asi nebude, tak si jí odmyslíme. Na auto asi také ne, a tak si odmyslíme auto,potom odmyslíme moře, potom pláž a zůstane nám podstat, dovolená. Tedy odmyslet je jeden z pochodů myšlení při analýze a dedukci.