Dagmárek

Znáte přirovnání ,které se vztahuje k rostlině ( štíhlý jako jedle )

Nejlepší odpověď
beer

A jsou i jiná: obloha jako len, oči jako mandle, tvrdé jako ořech, měkké jako mech, zima jako v lese, pichlavá jak růže, červené jak jahoda.. jen si vzpomenout ))

Další odpovědi
quentos

Za pět korun vám jich tady nakálím pytel…

Vysoký/štíhlý jako topol; má nos jako vokurku; pusa (sladká) jako malina; být (sama) jako růže mezi trním; kyselý jak šťovík…

marci1

Silný jako dub.
Doplňuji:
Třese se jako osika.

ahold

Pleť jako broskvička, ohebný jako proutek, naslouchající jako vrba, protivný jak osina v …,

Drap

Má oči jako poměnky.

Emefej

Holka jako lusk. Tohle přirovnání moc nechápu, podle lusku by tedy měla být zelená a křivá.

Andre5000

Např. dutý jak bambus.

lemur

blbej jako troky. třeba…

Doplňuji:
jsou troky rostlina??

cochee

Ne, lemur, troky fakt nejsou rostlinného původu…

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tro­ky