kika&naty

Znáte pověst ze Zlínského kraje?

Znáte někdo jakoukoliv pověst která se váže ke Zlínskému kraji? Jestli ano prosím napište. Stačí název. Děkujeme předem.

Odpovědi
Kelt

Sirotek z Radhoště, Poklad z Radhoště, Kniha O zbojníkoch a pokladoch – napsal a ilustroval malíř Kobzáň. Helena Lisická z Českých a moravských hradů. nebo Pověsti starých měst od téže autorky. Z obsahu Boží soud – Kelč,
Michal a šibenci – Vizovice, Morové zvonečky – Krásno nad bečvou – Valašské Meziříčí.

anonym

Sirotek z Radhoště (Radhošča).
;-D