Jikra

Znáte odpověď?

Před 70lety se narodila zpěvačka kterou si můžeme spojit s obdobím hnutím hippies. Měla nezaměnitelný hlas, žila bouřlivým životem a zemřela na předávkování v 27letech. Víte která?
Doplňuji:
Těm kdo si dali tu práci a vyhledali si informace a těm kdo si i vzpomenuli na tuto fenomenální zpěvačku samozřejmě děkuji a pro ty ostatní co nevědí „vo co gou“ si dovolím dát odkaz na: http://www.you­tube.com/watch?v=iJ­b7cBfrxbo

Nejlepší odpověď
annas

Mohla by to být.
Janis Joplin [Dženys Džoplin] (19. ledna 1943, Port Arthur, Texas, USA – 4. října 1970, Los Angeles, Kalifornie, USA) byla americká bluesová a rocková zpěvačka a kytaristka. Někdy je považována za představitelku bílého soulu. Zemřela na předávkování drogami ve věku 27 let, stala se symbolem hnutí hippies.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­nis_Joplin

Další odpovědi
alenad

Jo jedině Jenny !
Doplňuji:

cochee- jo mentoruješ … a navíc jí tak říkali …

cochee

Samozřejmě Janis Joplin. Pro alenad: nechci mentorovat, ale Jenny je zkrácenina z Jennifer, ne z Janis.