Halleina

Znáte někoho, kdo ve škole chodí nebo chodil bos?

V naší škole někteří žáci nenosí přezůvky, celý den chodí v ponožkách, přezůvky vůbec nemají, v současné době jsou to asi o dva chlapci a čtyři dívky. Jako důvod většinou řeknou že se jim tak lépe chodí a že přezůvky nepotřebují. Školní řád neporušují protože ten pouze zakazuje žákům nosit ve škole boty ve kterých přijdou z venku, ale povinnost nosit přezůvky ve školním řádu není. Chodí v ponožkách po celé škole, ve třídách, na chodbách, na záchod, do jídelny kam učitelé a někteří další chodí v botách. Především dívky jsou schopné nosit světlé nebo bílé ponožky a ty jsou potom vespod černé od špíny že určitě nemohou jít vyprat. Zajímalo by mně jestli je tato situace jen na naší škole nebo jestli znáte někoho kdo ve škole také chodí nebo chodil v ponožkách, případně bos a jak byste se zachovali kdybyste byli učitelé nebo rodiče takových žáků, jestli byste jim to tolerovali.

Odpovědi
marci1

Žákům bych toleroval(a) chodit v ponožkách

Na ponožkách ulpívají nečistoty, plivance, bacily, špína.Pokud děti trvají na tom, že budou chodit v ponožkách, doporučila bych rodičům, aby si jejich děti přepraly ponožky samy a samy si koupily roztrhané ponožky ze svého. A až nastydnou a onemocní, tak si samy dojdou k lékaři a samy se o sebe v nemoci doma postarají. 🙂
Chodit bez bot tam, kde se obutí předpokládá a je běžnou věcí, je dle mého názoru velké faux pas. Ne módní, ale i co se vychování týče. Stejně tak by někomu ve škole mohlo být pohodlné chodit třeba bez kalhot (nebo sukně), a také by si mohl myslet, že to je jeho věc.
Mít špinavé nebo roztrhané jakékoliv oblečení je také nejenom módní faux pas. Nehledě na hygienu. Až odpoledne přijdou děti ze školy, chodí v těch samých ponožkách, ve kterých jste vytřely školu i doma? Např. v ložnici? V kuchyni? Ať se chvilku podívají ven na ulici, co všechno na chodníku leží, kdo všechno tam plive, co všechno tam odhazuje, kdo všechno tam vykonává potřebu… Ano – tohle všechno si nosí na svých ponožkách. ☹

lexx

Žákům bych zakázal(a) chodit v ponožkách

Ozzy Osbourne (frontman Black Sabbath) přišel na konkurz do kapely bos, neměl na jediné boty ! možná je to legenda ale mám ten dokument nahraný i když…Ozzymu se věřit moc nedá…

anonym

Žákům bych toleroval(a) chodit v ponožkách

A co když je to jinak? Co když na ty přezůvky nemá peníze? Co pak má dělat? Myslíš, že zrovna s tím se někdo bude chlubit?

anonym

Žákům bych zakázal(a) chodit v ponožkách

Znám Pavla,je o něm i říkanka.
Ten náš Pavel, to je kos, ztratil boty, chodí bos,

jirka F

Žákům bych zakázal(a) chodit v ponožkách

gecco

Žákům bych toleroval(a) chodit v ponožkách

Taky jsem často chodil ve škole v ponožkách…
😉