sesednizkola

Znate nekoho, kdo spachal sebevrazdu?

Jaky byl, cim se odlisoval popripadne od ostatnich. Zde mu muzete venovat malou, samozrejme anonymni, vzpominku.

Nejlepší odpověď
annas

Loni v červenci vyskočila z okna bytu v 11. patře 40letá žena, matka dvou dětí. Stalo se to kolem 22.30 h, objevil ji jeden chodec až za hodinu – pozdě. Šlo o sestru A. mé dobré známé.

A. se lišila snad jen tím, že byla stále smutná. Její sestra B. a rodiče spíš jen tušili, že je v manželství týraná atd. Odmítala se o tom bavit, i když často byla samá modřina.

V osudný den ženu A. navštívila její sestra B., rozebírala s ní její problémy, prosila ji, aby si sbalila věci a i s dětmi s ní odjela. A. mlčela, ale nabídku odmítla, takže kolem 21.30 hodiny ji B. opustila, nechtěla se setkat s jejím mužem, kdyby se náhodou vrátil dříve, než bylo u něho obvyklé…

Dotyčná A těsně před činem poslala B. SMS, ať se na ni rodiče ani ona nezlobí, že za všechno děkuje…

Další odpovědi
Danina65

Ano, byla to má nejlepší kamarádka. Jednou jsem ji našla včas. Pak mi jednou chtěla před odjezdem se svým novým přítelem na hory svěřit svého psa, kterého moc milovala. No, a já si nedala dohromady 1 + 1… Žádný přítel nebyl, jen si stavěla alibi, aby to nebylo nikomu divné. Děti dala k rodičům, psíka nakonec také. A jela domů… Je to už pár let, dlouho jsem trpěla pocitem viny, že, že, že. Jak píšeš, věnuji, a vy můžete také, jedné, i když neznámé, MOC nešťastné holce věnovat vzpomínku.

led

Právnici a psychológovia vo vlastnom záujme nečítajte…
Ano, ale tu treba rozlišovať sebevraždu,
1 – jasne premyslenú pri plnom vedomí
2 – sebevraždu v „pominutí“ zmyslov,
3 – skrytú sebevraždu, zámerné likvidovanie vlastného zdravia napríklad drogy, alkohol, preceňovanie vlastných schopností a odolností
4 – asistovanú sebevraždu nehodou – ano, napríklad zrazenie chodca na koľajách, napríklad vlakom alebo prechádzanie cez cestu mimo prechod pred rychlo idúcim autom nepovažujem za nehodu, ale za „asistovanú sebevraždu“ (chodec tam v čase prechodu vlaku nemá čo robiť) a bezohľadnosť voči ostatným účastníkom tejto nehody.

Ale sebevraždu považujem aj
1 – za slabosť človeka, za upriamenie sa na seba a neschopnosť boja s problémom
2 – za silu človeka, jeho morálnym vyrovnaním s nevyhnutným koncom chorého a ušetriť pozostalých vlastným odchodom.

Poznala som „sebevrahov“ týchto všetkych typov sebevraždy.

dodatok:
k bodu 4 – pridávam aj jazdu neprispôsobenú schopnostiam vodiča, cestnej premávke a daným technickým podmienkam vozidla – ide o takzvaných „šialených šoférov – hazardérov“

brillant

Znal jsem jich víc, nepozoroval sem na nich nějakou odlišnost.

anonym

Znala jsem, ničím se neodlišoval

Drap

Znal jsem dva.. Vůbec ničím se nelišili.

chachar1922

Mne skocil kamarad z okna. Kvuli nestastne lasce. A ta holka ani nedosla na pohreb. Smutne. Bydlel s prarodici, takze ti to musi nest strasne spatne.

quentos

Ano, bývalý spolužák z gymnázia. Do puberty byl úplně v pohodě, kamarádili jsme spolu. Pak však nastal obrat o 180°, stal se z něj antisemita, hajloval, skrytě šikanoval… a sebevraždu si zvolil ještě takovou, že při tom několik lidí zranil (narval to s autem záměrně do protijedoucího autobusu).

Agneta

Awe >>> ty jsi tu největší sprosťák, fakt:D

anonym

Awe
ty už se taky začni krotit ve výrazech,neumíš psát slušně?