kurec

Znáte někoho, kdo si potrpí na značce platební karty?

Visa, Mastercard, Maestro? Není značka jako značka!

Odpovědi
Čecho_slovák

Já nevím, ale banky dávají svým klientům karty, se kterýma mají smlouvy.

Kazatel

Máš v tom trochu zmatek, něco si o platebních kartách nejprve přečti.

https://www.in­vestujeme.cz/clan­ky/vyznate-se-v-platebnich-kartach/

Dochy

Ne
I když jisté opodstatnění by to mělo. Pokud vím, tak VISA měla nějaký extra svůj konverzní poplatek při zahraniční platbě. A docela mastnej. MC na tom byl myslím lépe (nevím jak jsou na tom v současnosti). A pak samozřejmě mlže být problém s nějakou značkou platiti v určitých zemích. Ale zrovna MC a VISA jsou snad použitelné všude, kde karty berou. Maestro je myslím omezená verze MC, asi něco jako VISA electron u VISY.

Jo a jinak: Většina bank vydává jen jednu značku karet. Většina lidí si vybírá banku podle dostupnosti, jejích služeb apod. Málokdo si vybírá banku podle toho, jaké karty vydává klientům.