iwrana

Znáte někoho,kdo odchovává modré krysaříky?

Moc bych si přála sehnat štěnátko,pejsán­ka,modrého krysaříka.Pora­díte mi?

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejme se můžeš obrátit na patřičné inzertní stránky, ale upozorňuji předem, že je třeba být ostražitá a to z několika důvodů : Tato barva byla dříve vylučující vada (nese s sebou tzv.blue merle faktor) a proto se často vyskytuje v nečistokrevných chovech různých podvodníků, kteří se snaží využít dnešního boomu a popularity této barvy, ale v jejich „chovu“ se často vyskytuje lysivost srsti a chudozubost a fontanela ( neuzavřené lebeční švy), zrovna tak jako různé vady pohybového aparátu, což se neprojeví při prodeji štěněte, ale později. Dnes je tato barva uznávána, ale pokud máš o takové štěně zájem,obrať se na Klub přátel Pražského krysaříka, kde získáš veškeré informace i mnoho podobně zaměřených lidiček. Rozhodně bych doporučovala se obrátit na tento klub, který ti štěňátko zprostředkuje od renomovaných dlouholetých chovatelů s určitou zárukou kvality a kupní smlouvou. Takový krysaříček je dlouhověký a rozhodně se tato investice vyplatí, než „ušetřit“ za bezpapíráka a potom se léta trápit s nemocným psem a investovat vysoké částky za veta. Připrav se , že cena takového štěňete je cca 15tis.kč (ale za nečistokrevné štěně bezPP dáš cca 8 tis. a nemáš žádnou záruku velikosti, zdraví atd.) http://prazsky-krysarik.cz/

anonym

Nic ve zlém, ale tos ještě ani po roce nepostřehla, že je mnimálně slušnost ocenit snahu odpovídajících aspoň palcem?