sesednizkola

Znáte někoho, kdo má problém s alkoholem?

V mém okolí se vyskytuje poslední dobou čím dál víc lidí, které znám opravdu, ale opravdu dlouho a ještě jsem je přísahám bohu neviděl střízlivé. Ono spíš bych se možná měl zeptat jestli je tu někdo, kdo někoho takového nezná. Co je příčinou tohoto? Alkohol je jedna z nejnebezpeč­nějších drog, proč je tedy tolik (většinou i vysokoškolsky vzdělaných) lidí, co přepíjí kocoviny atd.? Občasné pití akceptuji, když se někdo opije 2×-3× do týdne někde na oslavě nebo doma když si třeba na něco vzpomene a je mu smutno, to beru, ale každý den? Pokud sami nadmíru opíjíte se, uveďte proč tomu tak činíte.

Nejlepší odpověď
Awe

Já osobně jsem s tím měl velký problém…Teď už mi to ani nechybí.Neříkám že úplně abstinuju, ale dám si max. 2 piva za týden.Dříve to bylo alespoň 4–5 kousků každý den, do toho nějaký ten tvrdý. Každý má svůj důvod proč pije, základ je ale v tom uvědomit si že už je to přes čáru a nechat toho za včasu

Další odpovědi
Drap

Snad každý zná alespoň jednoho takového.

anonym

Však jsem makal jak Bulhar,tak co bych si nedal?…,ale to není problém.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.