petka.s

Znáte někoho, kdo je důležitý jako rádio?

Znate někoho kdo je duležitý jak radio?

Odpovědi
FlAsh_7

Diplomaté.

Kelt

A jak je důležité rádio? Jak pro koho? Někdo ho může mít proto, aby poslouchal celý den hudbu a lépe se mu pracovalo, druhého zajímají zprávy, informace a pod. Někdo rádio neposlouchá vůbec a někdo bez něj nemůže být. V dobách, kdy začínaly krystalky, rádio bylo velmi důležité, protože lidé se dozvídali nejrůznější informace. Takže nevím, zda považuješ rádio za zbytečnou věc, kterou si můžeš levně pořídit třeba v mobilu, nebo za určitou technickou dokonalost, která předpokládá zvládnutí konkrétních znalostí z fyziky? A určitě bych našel podle tohoto schématu několik lidí.

ivzez

Naštěstí ne.

dudu

Vzpomínám si, že za mého mládí se o někom kdo dával příliš najevo svoje moudra říkávalo „ten je chytrý jako rádio“ a o komsi zdánlivě nepostradatelném pak „je důležitý jako brzda“.

zjentek

Naštěstí ne. Což by se dalo volně přeložit jako- nikoho důležitějšího JÁ neznám.

zjentek

Dudu a fakt šlo o brzdu? Nebyly to původně sáňky v létě?

dudu

neznám, ale proč ne.