Weroniq

znáte někoho, kdo byl s laserovou operací očí nespokojený?

většinou jsou na internetu pochvalné komentáře a ty kritické mi přijdou jako vyumělkované pošpinění konkurence.. rizika jsou vždycky, ale chci znát skutečné názory lidí, jak jim operace dopadla nebo zda by radši zůstali u kontaktních čoček nebo brýlí

Nejlepší odpověď
mosoj

Dioptrickou korekci laserem obou očí ( sférickou i cylindrickou dioptrii) jsem si nechal zkorigovat v 58 letech. Korekce byla provedena z – 4,5 D a 1 D cylindru na cca 0,75 D.
0,75 D bylo ponecháno záměrně abych nepřišel o vidění na blízko ( nemusel nosit brýle). Ono to jde totiž proti sobě.
Do dnešní doby nosím brýle jenom na televizi a do auta. Jinak nemusím. Na blízko čtu bez brýlí. Mám na levém oku cca + 0,75 D. Je mi 65 let.

I když jsem měl menší komplikaci při hojení, nelituji a šel bych do toho znovu. Oparece obou očí v té době stála 24 000 Kč + 2000 Kč vyšetření.

Nikoho komu by se operace nepovedla neznám.
Jediné nebezpečí je, že pokud se vám oči budou i nadále zhoršovat tak za čas bude nosit brýle zase. Není to léčebný zákrok ale jenom odstranění dioptrií k nějakému okamžiku.
Člověka u kterého došlo rychle k dalšímu zhoršení zraku znám jednoho. Do dvou let opět musel nosit brýle. S tím rozdílem, že nyní nosí 3 D a bez operace by nosil 8 D.

Potom jsem byl svědkem nespokojenosti jedné pacientky s tím, že po korekci – dioptrie na 0, začala nosit okamžitě brýle na blízko. Tak jak píši výše. Ona totiž neposlechla rady lékaře aby si nějakou malou dioptrii nechala a mermomocí chtěla mít O na dálku, tak ji vyhověli.

Další případ mohu uvést známou, která měla již 14 D a brýle nosila jako malý dalekohled.
Po korekci na 2 D byla hrozně šťastná že může nosit normální a hezké brýle!!

Dnešní přístroje umožňují pracovat s ještě větší přesností.
Čočka se neseřezává, ale paprskem laseru odpařuje do správného tvaru.

Další odpovědi
pokazdejinak

moje známá měla víc než 8 dioptrií a při operaci jí snížili dioptrie na 2 – víc to tehdejší metodou nešlo, absolovovala to hned ze začátku… takže – do 1 oka se jí dal nějaký zánět a rohovka trochu povyrostla zpátky, dioptrie se tak zvedly na 4, navíc má rohovku seříznutou naplocho a tak nemůže nosit čočky… takže teď nosí brýle 2 a 4 dioptrie
… ale tohle je opravdu extrémní případ – říkala mi, že si jí dokonce doktor občas vozí na přednášky jako ukázku možných komplikací :)
teď už se rohovka neseřezává dorovna, ale řízne se nějak uvnitř, a rizika jsou minimální
všichni ostatní, které znám, jsou po operaci bez brýlí a spokojení

žolik

Můžu doporučit jen chválu pomůže je to revoluce v léčbě užitečná.

Zdroj: žolík