Kelt

Znáte někdo zpaměti hlavní města všech států USA?

Nejspíš asi ne, protože není problém si to vyhledat na internetu. Ale vzpomněl jsem si na dobu, kdy jako žák ZDS jsem znal zpaměti názvy hlavních evropských států včetně svazových republik bývalého SSSR A možná, že i někteří z vás. Může to být zajímavé pamětové cvičení a občas se člověk může pochlubit ve společnosti. Takže jak vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám samozřejmě všechny a ani se to učit nebudu. K čemu by mě to bylo? Věci které nevím si lehce zjistím na netu, nebo najdu v knihách.

Další odpovědi
Kepler

Státy bych asi vyjmenoval všechny, ale jejich hlavní města tak z jedné pětiny. Každého baví něco jiného, já třeba znám všechna souhvězdí severní oblohy včetně jejich latinských názvů a nejvýraznějších hvězd. U jižní oblohy je to horší. A jak jsem se to naučil? Představte si, že na WC! Dveře byly označeny jako STUDOVNA a měl jsem tam poličku s několika populárně naučnými knihami. Takže ani tam to nebyl prosr… čas.

paul1

Neznám, ale jako procvičení mozku dobrý a na ta města respublik CCCP si trochu vzpomínám, ale všechny je už neznám.

Pepa25

Můžu vás ujistit, že hlavní města všech států USA nezná ani 95% rodilých Američanů, především proto, že hlavní město ve většina případů není to nejvýznamnější (to víc Čechů vyjmenuje všechny okresy v ČR).
Cvičení paměti to může být, ale nezajímavé. IMHO praktičtější je znát všechny státy. Kdysi jsem se ve vlaku nudil a zkusil dát všech 50. Byl jsem nemile překvapen, kolik jsem si nevzpoměl. 15 SSR je proti tomu brnkačka …

Mr. Marek

Ne, ale možná bych zvládl říct ty státy.

Justin1

Ve společnosti Američanů by možná bylo zajímavé se pochlubit, že znáš hlavní města jednotlivých států, ale jinak bych od toho žádný významný přínos nečekal a učil bych se raději něco lépe využitelného.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.