Meffinka

Znáte někdo takovou fobii?

Hezké poledne… :)
Už dlouho přemýšlím, jestli někdo má stejnou fobii jako já… Jedná se o to, že nesnesu většinu předmětů pod vodou. Jak to vysvětlit jinak.. V moři jsem nemohla plavat v blízkosti kamenů (tmavým místům jsem se vyloženě vyhýbala), taktéž to platilo u provazu, který odděloval část moře pro skůtry (nemohla jsem se k němu přiblížit, a když už, hrozně se mi rozbušilo srdce), mývala jsem hrůzu i jen skočit z můstku do hlubšího bazénu a vylézt schůdkami… Prostě cokoli je pod vodou, i když to vidím jen na pc (potopenou loď focenou ze vzduchu, potápění v jeskyních, kůly, na kterých jsou domy), to vše je pro mě odporné a děsivé.
Přitom bych se ráda potápěla u korálových útesů, pak mě to ale odradí… Je to taková blbost, tak mě zajímá, zda jsem sama, nebo je to tak trochu „normální“.
Děkuji za odpovědi :) :D

Nejlepší odpověď
klumprt

Nejsem psychiatr, ale řekl bych, že výčet věcí, ze kterých mohou mít lidé fobii, není konečný. Některé častější fobie mají i jméno. Tahleta mi připadá jako méně častá, tak je možné, že ani jméno nemá. Možná je vás na světě docela málo. Popovídat si s odborníkem vám neuškodí. I když na druhé straně máte štěstí, že vám vaše fobie nejspíš nekomplikuje běžný život, spíš vám překáží v koníčku. To jsou lidi, kteří jsou na tom hůř. Třeba nemůžou mluvit s lidmi, jezdit výtahem, apod.