Kelt

Znáte někdo nějaké dílo, které by popisovalo akce Mossadu?

Může to být jak literatura faktu, tak román nebo povídka. Ale ne české krimi povídky z minulého století, kdy český agent přelstí CIA, FBI i Mossad. Děkuji za typ.
Doplňuji:
A film k této tématice také patří, díky.

Nejlepší odpověď
fcoop

Mosad: operace Eichmann je neobvykle napínavé vylíčení jedné z nejodvážnějších operací izraelské tajné služby – únosu Adolfa Eichmanna, bývalého vysokého funkcionáře nacistické říše, osobně zodpovědného za vyvraždění šesti milionů Židů, který se skrýval v Argentině.

https://www.kos­mas.cz/knihy/144507/mo­sad-operace-eichmann/

Další odpovědi
Pepa25

Ryzí fikce, ale moc pěkná, je popis akce Mossadu v románu Boží pěst od Forsytha.

setapouch

Znám film Operace Blesk. Nejde teda o Mosad, ale je na základě skutečné operace izraelských speciálních sil. Ovšem film zůstal daleko za skutečným provedením, to je o hodně zajímavější a je škoda, že se ho filmaři nedrželi – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­perace_Entebbe

bigjoe

Kdysi jsem viděl film „Gideonův meč“. Pojednává o likvidovaní teroristů (kteří zabili sportovce na OH v Mnichově 1972 ?) Mosadem.