Denaaaa

Znáte nějaký program který má licenci public domain?

Nejlepší odpověď
Bedy

No někteří říkají, že je to svobodný software, ale to není úplně pravda, i ten má ochranné známky – třeba Firefox – to je svoboný software, ale má tu ohnivou lišku jako ochranou známku – kvůli tomu se rozhořel spor, jehož výsledkem je prakticky stejný prohlížeč Iceweasel. Jen nemá tu ochranou známku firefoxu a neobsahuje ještě Talkback, což je program na hlášení chyb, který, jak někdo říká, je takovým spywarem ve firefoxu.
Jako public domain software tedy můžeme označit většinu abandonware softwaru, což jsou staré programy a hry prakticky z kraje 90.let a starší – takové ty DOSovky.
Osobně žádný současný program neznám pod touto licencí, snad jen výtvory začínajících programů, co si něco naprogramují třeba v Pascalu.

Pokud chcete svým způsobem nejlepší software, tak zvolte svobodný software (opensource).