Rokio

Znáte nějaký novější realistický film o budoucnosti, který není dokument?

Chtěl bych zhlédnout nějaký novější film o budoucnosti, který ji bude vyobrazovat alespoň trochu realisticky a zároveň to není dokument. Neznáte nějaké příklady, které jdou najít na Ulozto.cz?

Zajímá mě hlavně, aby tam šel vidět ten futuristický svět – nové technologie, prostředí, lidé z budoucnosti atd.

poznámka: Realistickou budoucnost vnímám tak, že film bude zpracován podle vědeckých plánů, které zatím ještě nejsou realizovány, ale jsou uskutečnitelné. Myslím tím, aby ve filmu nebyly neuskutečnitelné nesmysly, ale aby tam byly opravdu vynálezy, které se mohou vytvořit a nejedná se o úplnou scifi.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… přestože admin tohoto webu na autorský práva kašlem, odkaz ti nedám, neboť by mohla být smazána celá otázka (jako tato: Jak oslovit člověka s titulem Ing. a PhD.? Pane inženýre nebo pane doktore? Který titul je nadřazený? >>> nevim, čim porušovala pravidla, ale už mne to ani nezajímá, admin je jako bůh >>> všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl) …

… jak již zmínil Kepler: vše co je ve filmech fikce, sci-fi se jednou stane realitou, takže, zde máš odkaz na seznam filmů o budoucnosti: https://www.csfd­.cz/podrobne-vyhledavani/?ty­pe%5B%5D=0&gen­re%5Btype%5D=2&gen­re%5Binclude%5D%5B%5D=­&genre%5Bexclu­de%5D%5B%5D=&o­rigin%5Btype%5D=2&o­rigin%5Binclu­de%5D%5B%5D=&o­rigin%5Bexclu­de%5D%5B%5D=&y­ear_from=&year_to=&ra­ting_from=&ra­ting_to=&actor=&di­rector=&compo­ser=&screenwri­ter=&author=&ci­nematographer=&pro­duction=&edit=&sou­nd=&scenograp­hy=&mask=&cos­tumes=&tag=17%­3Abudoucnost%2C&my_ra­ting=0&ok=Hle­dat&_form_=film … všechny filmy jsou založeny na reálných faktech, je jen otázkou, jak moc se autoři sekli v odhadu času, kdy se tak stane …

… jen malé doplnění po přečtení ostatních odpovědí: realistická budoucnost neexistuje,vše jsou to jen fikce, sny, představy >>> kdyby lidi neměli sny létat, představy o tom, jak si zjednodušit práci, tak jsme stále na stromech a do zoo se na nás chodí dívat třeba mravenci …
… bez pořádné dávky fantazie a snění se představy nikdy nestanou realitou, a sci-fi budoucnost minulostí …kdysi lidi snili o posílání zpráv rychle, například o telegramu, a ejhle, už je minulostí …

Další odpovědi
Kepler

Nebyl bych tak přísný, pokud se týká posuzování představ. Někdy jsou opravdu založeny na vědeckých předpokladech a autoři měli geniální vize. Takový film sice neznám, ale zůstaly nám jiné odkazy. Můžeme začít od Leonarda da Vinci, přes Julese Verne až po autora sci-fi románů A.C. Clarka. Pozoruhodně mnoho se z jejich vizí se splnilo.

Drap

Realistický film o budoucnosti je nesmysl. Byla by to pouze fixe.

ivzez

Ne, neznám.

Žádný film o budoucnosti není realistický,
všechno jsou jen představy nebo přání.

aliendrone

Mrkni třeba na tohle: https://www.csfd­.cz/film/343108-blade-runner-2049/prehled/

BTW – tvrzení, že budoucnost „reálně neexistuje“ je v rozporu s fyzikou! Budoucnost existuje stejně reálně, jako minulost nebo přítomnost. To, že se nám zdá, že budoucnost „ještě není“ nebo že minulost „už není“ je důsledek našeho vnímání reality (kterou jak již také víme vnímáme úplně blbě)! ;) :D :D

ivzez

@Mc Merkurion:

Já přece netvrdím, že vize a fikce jsou špatné, naopak,
bez nich bychom dnes nebyli tam, kde jsme.

Ale dokud se nenaplní nelze je podle mne považovat za reálné.

___

Ani jsem si nevšimla (a to jsem na ni odpověděla), že zmizela otázka
o oslovování. Někdy vážně zůstává rozum stát nad tím, co někomu může vadit…

Mc Merkurion

… ano, souhlasím, ale z dnešního úhlu pohledu, až si ty odpovědi přečte někdo za deset let, skutečnost bude jiná … jen jsem měl chuť reagovat na realistickou budoucnost, je všeobecně známo, že autoři některých filmů o budoucnosti se nechávají inspirovat objevy vědců, co ještě nejsou běžně k používání (ve své době třeba mobilní telefony), takže přestože to byla představa, měla svůj základ, proto mohla být vyjádřena realisticky, o což si asi myslím Rokiovi šlo …

… jo, taky je mi to právě divný, chtěl jsem se podívat i na jiné odpovědi a koukám, je fuč, jen opravdu nevím, co na ní bylo závadné …