Znáte nějaký konkrétní výrobek, který se u nás v dobách socialismu prodával a nic nevydržel?

Dneska pohledat věc, která by něco vydržela, je docela kumšt. Myslím tím hlavně elektroniku. Otázka mě napadla poté, co už mi dvakrát během pár měsíců odešla stejná věc a stejná závada. Jelikož jsem nemohl čekat měsíc na vyřízení reklamace, tak jsem si tu věc koupil ještě jednou a odešlo to také. Tak je to ze vším, nic nevydrží, všechno je na chvíli.

Je jasné, že elektroniky a spotřebního zboží se prodávám mraky, ale také mi toho mraky odešlo. za pět let dva notebooky, dva telefony, myčka, pračka, DVD přehrávač, DVD recorder a teď naposled dveřní videotelefon 🙂

Nejlepší odpověď
da ny

Tehdy se nepoužívala žádná „škodítka“ a „kurvítka“
http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Kurv%C3%

Pračka vířivka pere dodnes (jen 40 let stará), gramec je funkční… Lednice fachčí tetě 45. rok ;)
Peníze a kšeft se musí „točit“, proto ty dnešní šmejdy 🙂
Čím dokonalejš/na­dupanějšíí technika, tím více je zranitelná.
Z aut (počítačů) asi veteráni také nebudou ;)

Další odpovědi
gecco

Možná to bude tím, že „za socialismu“ se elektronika takřka neprodávala…
🙂
Nevím, co ti odešlo – ale já s elektronikou nemám problém (resp. asi před pěti lety jsem měnil DVD player – v záruce, kus za kus)…
A ano – před cca třičtvrtěrokem jsem vracel telefon – tekla do něj voda, výměna trvala den (posouzení servisu)…
___
Co´s to koupil??
😉

anonym

Srp,ten se mi vždycky zlomil.

ptáč

Mlýnek na vlasové nudle. Válečky byly sice pěkně vyfrézovány, ale ozubená kolečka byly z plastu. Kdo měl chuť a čas, mohl si doma na koleně vypilovat nová z hliníkového plechu.

Hlada

Pokud se v dobách socialismu vůbec podařilo věc sehnat, neuvažovalo se nad tím, že není funkční. Každý si ji rád dodělal a když se porouchala, nikoho by nenapadlo říct, že „odešla“. Věci byly drahé, nedostupné, lidé si jich vážili, všechno se opravovalo. Dnešní věci jsou dostupné, levné a při sebemenší poruše se vyhazují bez zjištění příčiny závady.
Abych byl konkrétní. Auto Škoda. Kromě převodovky nebyla snad skupina, kterou by nebylo potřeba rozebrat, seřídit a složit znova. 1 hodina jízdy – 1 hodina spravování nebo čekání ve frontě v Mototechně.

atoris

Elektrónka PCL 85, žiletky Astra.

lexx

Ovšemže ano…takový gramec Tesla NC450, za dva průměrné platy, vlajková loď Litovle, zcela zbytečně složitý stroj jak malý počítač…4× měněn v záruce a pak storno a vrácení peněz. To samé ovšem BTV a cívkové magnetofony, nedej kazetové – jedna katastrofa. No něco jsem si opravil doma sám…

pucipuci

Znám,bylo to první plastové nádobí,to fakt moc nevydrželo,ale brzy se výroba zlepšila.

gecco

Ještě dodám – naopak mne nenapadá, co „za socialismu“ nepotřebovalo ´dodělat doma´…
Pamatuju za dva roky orezlá auta (generálka motoru po 120 tisících), pračku při ždímání cestující po koupelně, nový kotel dodaný jen s polovinou šamotové ´vyzdívky´, bicykl bez vazeliny ve středech kol, druhý s naopak namontovanými špalky brzd, sekeru, ke které mi prodavač rovnou ´vnutil´ náhradní topůrko (a měl pravdu)…
Jóóó – to se to kutilo…
😉