wendyX

Znáte nějaký free SW pro převod řeči do textu?

Něco podobného, jako je např. placený ‚Newton Dictate 5‘- který by běžel pod Windows?

Odpovědi
anonym

https://dicta­tion.io/speech (vpravo pod ☰ si vyberte češtinu, klepněte na ikonu mikrofonu a můžete diktovat)

Je to založeno na rozhoznávání hlasu integrovaném v prohlížeči chrome skrze webovou službu googlu … je to doposud zřejmě nejpokročilejší rozpoznávání hlasu vůbec.

orestez

Balabolka. Má ale špatný výstup řeči. Dá se nainstalovat jiný. Balabolka umí číst i titulky https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6UpHFK629hI vyzkoušeno.

RyuzakiKate

Na Linuxu se dá pracovat se čtečkou Orca pro slepé a slabozraké, nevím, jestli je to přesně to, co potřebuješ, a jestli to jde i na woknech…

jáára

Použij Google.
Zatím mi vychází jako nejpřesnější hlasový zadávač.

wendyX

@>: orestez + RyuzakiKate-

Balabolka je Text-To-Speech aplikace pro konverzi psaného textu do mluvené podoby- tedy převod psaného textu do mluvené podoby a uložení do souborů WAV, MP3, MP4, OGG nebo WMA .

Já ale hledám aplikaci přesně OPAČNOU- která umí diktovanou řeč (např. z mikrofonu připojeného k PC)- převést do textu a ten uložit do nějakého textového souboru!