FlAsh_7

Znáte nějaký dobrý film o někom, kdo se zlepšuje (seberozvoj)?

Nejlepší odpověď
Kelt

V podstatě každý film je o rozvoji. Ale potřebuješ znát teorii, tedy přečíst si pár knih, které jsou na trhu. Druhá věc jsou nahrávky, filmy. Je třeba něco znát, abys to v tom filmu poznal. Já mám velmi oblíbený film Kokosy na sněhu. Na první pohled je to komedie ze sportovního prostředí s absurdním tématem, že outsideři se chtějí realizovat jako olympijský tým ve sportu, ve kterém nemají tradici zkušenosti a všichni jsou proti nim. Ale ve filmu je vidět vnitřní přeměnu hlavních účastníků, je to vidět v dialozích a pod.

Další odpovědi
nyjono

Znám jich vic.
Spíš jsou o zdolání překážek a dosažení cíle.
Můj oblíbený je např. Štěstí na dosah.
Dost jich je že sportovní sféry.

Gonfaloniér

Pokojný bojovník. Zlepšování se v gymnastice. Ale také v porozumění, soustředění, mezilisdkých vztazích, nalézání klidu, usměrnění a náleznutí toho na čem záleží.

Poseldní samuraj. Poznávání nové kultury. :D Ovšem kultury, která vyniká v disciplíně a zdvořilosti. Naléznutí klidu a míru, spřízněných lidí, domova, pochopení jistých věcí. Taky učení v koncentraci a boji.

Osudové setkání. Zlepšování se v psaní, nalezení mentora, prosazení se.

Thor: Ragnarok. Thor se vydává na cestu, kde objevuje sebe sama, přichází o spoustu věcí a nakonec odhaluje své skryté schopnosti a tím i možnosti. Navíc je to epické. :D
Taky Iron Man 1. :)

Zakladatel. Film o zakladatelovi světové sítě obchodů McDonald's. Nakonec díky vytrvalosti po dlouhé době uspěje navzdory mnoha svým předchozím neúspěchům.

Sociální síť. O založení facebooku. Zeovna tohle bych nepodkládal za zajímavé téma (alespoň z mého pohledu), ale film je to povedený. Není přímo o seberozvoji – jako spíš o úspěchu a zbohatnutí na nápadu.

Králova řeč. Budoucí král Jiří VI., který se chystá nastoupit po svém bratru na trůn se musí znenadání připravit na své budoucí povinnosti spojené s kralováním, na které nebyl vyučen. Především se musí naučit dobře mluvit a správně vyjadřovat neboť od mala koktá. Navíc začíná II. světová válka a o to víc musí uspět, protože povinoostí panovníka je mj. promlouvat k občanům, motivovat je, dodat jim naději a odvahu. Podle skutečných odálostí.

Neporazitelný III: Vykoupení. Film o zápasech (a nejen o nich), navíc vůbec nejlepší bojové scény. Vězeňský zápasnický šampion Boyka – namyšlený kriminálník, který věří, že je neporazitelný – byl v minulém díle drtivě poražen jiným zápasníkem, při kterém mu navíc „trvale“ přelomil kolenní kloub. Nyní se vydává na cestu vykoupení. Je odepsaný, silně kulhá a jeho sebevědomí a víra ve své schopnosti jsou taky zlomeny. Přesto v sobě nalézá sílu, začíná znovu trénovat a snaží se překonat svůj handicap. Chce se stát znovu šampionem a navíc vykoupit i své hříchy (to spíš hlavně v dalším díle). Navíc nalézá své „lidství“, smysl pro dobro a zlepšuje svůj charaker.

Tajemství. Dokumentární, motivační, o zákoonu přitažlivosti atd. Na motivy slavného bestselleru. Ujde, popravdě lepší než kniha.

12 PODMÍNEK K DĚDICTVÍ. Top film. Zřejěm i to, co hledáš, protože je o skutečném seberozvoji. Umírá starý miliardář, který zanechává své disfunkční rodince dědictví. Největší dědictví však čeká na jeho vnuka, který se však od ostatních členů rodinu moc neliší – hýřivý a zhýčkaný, mladý, namyšlený, nikdy nepracoval atd. Musí však projít sérií úkolů/podmínek, což je jeho cesta seberozvoje, kde se naučí vše potřebné. Jinnak nedostane nic. Na motivy knihy, velmi povedené.

Dálnice 60. Ne moc známý, ale dost dobrý dilm.

Série Rocky a Creed. Nejen o boxování. Všechny díly (kromě Rcoky IV) jsou parádní.

Štěstí na dosah. Chudý otec a manžel se snaží prosadit. Vše sází na jednu kartu, na jedinou příležitost, je však zcela chudý, neštěstí se mu lepí na paty a přichází i o ženu a o byt. Je nucen přespávat se synem venku a pak v ubytovnách pro bezdomovce. Zatím po nocích bezúnavně pracuje na svém snu/plánu a dělá vše, co může. Sám studuje, aby mohl začít pracovat ve velmi lukrativní (investiční) firmě – práci má dostat jediný uchazeč, který splní závěrečné zkoušky, co nejlíp. Zatím je zcela bez příjmů, s pár drobnými, hladoví, aby mohl koupit nějaké jídlo aleposň synovi. Krom toho, že studuje po nocích, tak taky pracuje na opravě jednoho přístoje – což je vlastě vše co má. Ten chce totiž prodat, aby měli alespoň nějaké peníze. Film podle skutečné události. Dobrý.

Artuš: Legenda o meči. Fantasy film. Artuš – bez rodičů, bez pohodlí, bez nikoho – od mala vyrůstá v nejchudší čtvrti Londýnia. Snaží se být, co nejlepší, shromažďuje bohatství, trénuje své schopnosti, učí se mistrovsky zacházet s mečem, buduje nebo spíš vytváří konexe, shromaž%duje lidi. získává respekt. Nakonec vede vzpouru proti tyranskému králi Vortigernovi (což je i jeho strýc).

Ranhojič.
Barva vítězství.
Invictus: Neporažený.
Nedotknutelní
Než si pro nás přijde
Kung fu Panda 1, 2, 3!! To se zdá, ale je to hódně o seberozvoji. Nepodceňuj to. ;)
Vyměřený čas.
Yes Man.
Děkujeme, že kouříte
Trologie Batmana
Million Dollar Baby
12 rozhněvaných mužů (1957). Není sice o seberozvoji jednotlivce, ale velmi podnětný.

Všechny jsem viděl a na všechny se dá podívat. Ne všechny jsou zcela o seberozovji (záleží jak se na to díváš). Doporučuji je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

V seberozvoji hodně pomáhají knížky.
Na trhu jich je nepřeberné množství od mnoha autorů, tak je potřeba si dobře vybrat.
Kniha má zcela jiné účinky než poslouchání nahrávek nebo sledování filmů.
Proto je důležité obojí. Třeba přečíst 1 knihu za měsíc a k tomu nějakou nahrávku nebo film.
Nepostradatelné jsou konzultace a komunikace se zkušeným leadrem.