Gábinka

znáte nějakou zajímavost o Velké Británii?,

Odpovědi
jpau

Točí se tam Top Gear, jeden z nejznámnějších auto-moto pořadů na světě 🙂.

lajo

Na moje prekvapenie tam rastú také rastliny, ktoré by ste nečakali. V predzáhradkách majú Fuchsie stromkové, často vidieť krásne statné exempláre exotickej araukárie andskej a mnoho iných, ktoré by u nás vymrzli. Koho zaujíma botanika, ten nájde napr. v Kew Botanic Garden veľa zaujímavostí z tejto oblasti. Ale najzaujímavejšie je to, že odkiaľ sa berie v angličanoch taká úcta k parkom a vôbec,k prírode. Keď napadne veľa snehu videl som zamestnanca parku pobúchavať štíhle borievky aby sneh z nich spadol a nedeformoval vetvičky.

briketka10

teta Wiki ti řekne víc..

Larissa

Jop, špatné zdravotnictví, nízká úroveň středních a základních škol a úžasnej přízvuk! <3
Pro mě méně podstatné:

  • je to království,
  • je na ostrově,
  • mají hustou královnu,
  • má tři části,
  • o této zemi se píší nejčastěji romány s hvězdičkou,
  • patři do Evropy,
  • atd. 😉

manon

Mám ráda tuhle pověst o havranech Toweru – podle pověsti, když 6 Towerských havranů opustí Tower, království padne. Angličané si to tedy raději pojistili a přistřihli jim křidélka, aby nemohli létat. V současnosti jich je mezi zdmi hradu chováno 7. Havrani jsou přísně střeženi a je zakázáno je krmit.