Kepler

Znáte nějakou „slušnou“ nadávku nebo zaklení?

Tedy nadávku bez použití vulgárních slov? Něco jako „krucinálhimlher­gotdonervetr!“ Pokud možno originální.

Nejlepší odpověď
marci1

Do prkvančic, do prkýnka dubového, u sta hromů, kurnik šopa, ty bambulo, ty krutí brko, jsi truhlík, ťululum, ty šelmo, ty kosmopako, ty gypsová hlavo, ty dekle, ty trdlo, ty hlavo dubová … toho je. 🙂

Další odpovědi
ivzez

Do Prioru!
(Pozor na správnou intonaci!)

aliendrone

Slušná nadávka? Nevím, ale přijde mi, že „slušně nadávat“ jaksi popírá samotný smysl nadávání, které má být jadrné, „od srdce“ a pokud možno co nejextrémněji vulgární (aby splnilo svůj účel), přinejmenším do takového stupně vulgarity, jaké je dotyčná osoba schopna zajít. ;)

Pro někoho je vrchol vulgarity (např. v případě průšvihu) už třeba pouhé konstatování „do prdele“ či „je to v prdeli“, jiný to má za pouhé reálné zhodnocení situace a vulgarita u něj začíná až DALEKO za podobnými výrazy.

Pročež tedy např. v hodnocení situace můžeš zvolit jednak že je „kriticky neuspokojivá“ NEBO „je na hovno“, ale hledat něco mezi tím je jak snaha sedět na 2 židlích. Když už něco, tak POŘÁDNĚ nebo na to zapomeň, polovičatost je NANIC – to si myslím já. ;) :)

FlAsh_7

Jdi k čertu!

Henry1660

K čertu! Hrome! Do pekla! Sakra! Herdek! / Herdek filek! Krucinál!
To jsou takové ty slušnější. Používám ostatními moc neužívané „K čertu.“ A to hodně často. (často se vyskytuje v knihách-historických románech- a zvykl jsem si na ni).

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuji-slusne-nadavky-co-si-o-tom-myslite
http://prastene-holky.blog.cz/0806/slus­ne-nadavky-xd

Rokio

  • To je vocas.
  • Darebáku!
  • Trpaslíku!
  • Retarde!; To je retard.
  • Blbsteine!
  • Ale houby.
  • Kruci písek.
  • U Merlinova vousu.; U Merlinovy brady. (nadávka z Harryho Pottera)
  • Do prkenný ohrady.; Do prčic.; Do prkvančic.
  • Krystova noho!
  • Ježíš Maria!
  • Ježíši Kriste!
  • Himmelhergott.
  • Kriste pane!
  • To je materiál.
  • Kurnik šopa.

Kelt

Třeba Do prkýnka dubovýho.
Obvykle se to nemusí řici natvrdo – Já su ogar od Mezřiča, (druhý verš je jasný)

nyjono

Do dvou půlek.

EKSOT123

Jako se vyskytuje nepřeberné množství nedokonalostí a problémů, tak je pro ně ještě větší množství slušných i neslušných názvů.
Marodné vosle! Tróbo! Ťulpasi! Trdlo! Čo ťa pojebal chorý pes?! Kryso! Hnido! Všiváku! Inteligente! Prašivý kojote (smrdutý skunku)! Ropucho! Zmije jedovatá! Sysle! Skřete! Kreaturo předpotopní! Vobludo! Fifleno! Štěbetalko! Slepice! Fuchtle! Vožralo! Votrhanče! Nepořádníku! Bordeláři! Votrapo! Usmrkanče!
Kudla! Ježkovy voči! Panenko skákavá! Ty kráávo! Ajta krajta! To je člen! To je kraksna! To je chujovina! To je čurbes! To je galymatiáš! Vlez mi na hrb! Trhni si! Ještě pípni a má tě kužkař! A vy nám taky!
Blbóne! Pablbe! Hlupáku! Lháři! Falešníku! Pokrytče! Intrikáne! Šarlatáne! Floutku! Sprosťáku! Surovče! Netvore! Uličníku! Skrblíku! Slabochu! Kazisvěte! Nešiko! Nemehlo! Motovidlo! Bramboro! Bačkoro! Huso hlópá! Náno! Parazite! Lumpe! Smraďochu! Prašivče! Holomku! Tlamo! Vótlemku! Hnusáku! Blázne! Pomatenče! Poděšenče! Šílenče! Cvoku! Srabe! Patolízale! Lenochu! Pecivále! Povaleči! Atrapo dělníka! Zdechlino! Mrcho! Břídile! Kašpare! Křupane!
Dupo wołowa! świński łeb! Durák s balšój búkvy! Durak nómer odín! Další ruské: https://www.pro­za.ru/2016/08/­29/1210
Archaismy a pěkné výtvory z pohádek: Mordyjé kopyto! Salakvarda kokrhel! Hromsec hadry! Ty arcilotře! Svrab a neštovice na vás! Karrramba! Do prkenný vohrady! U všech nafouklých slizožab a kulhavých stonožek! Ty treperendo zvědavá! Prachkujóne! Nekňubo! Mezuláne! Darmošlape! Budižkničemu! Prostopášníku! Propánakrále! Basta fidli! Uvšechvšudy! Učerchmana! Ustahromů! Propětran! Kakraholte! To je chamraď!

paul1

Mně hodně pomáhá: kua práce. Když má manželka námitky, tak to říkám francouzsky: pýtá d´travai

Jan Kunčar

Do Pr…ahy je cesta dlouhá!

nyjono

Mám v hlavě, kdysi kdesi to říkali, že právě vyslovení toho R uvolňuje napětí.

Pepa25

Proto říkám do Prrrrrčic!!! 😉 Nebo Kurrrrník holubník šopa!

Kepler

Kelt: tak to taky neznám, i když jsem přímo z Valmezu. Dokončení verše je „ostatní jsou samá …íča“? To aby se to rýmovalo?

Kepler

ivzez: no konečně, to jsem ještě neznal. Hádám, že správná intonace je s důrazem na PR…

ivzez

To jsem nevymyslela já. Odposlouchala jsem to
od Hanky Zagorové v Suchého a Havlíkově Kytici.

H. Zagorová poslala Michala Prokopa do Prioru
tak „procítěně“, že jsem to nemohla nepřevzít.

marci1

No jo, teď mě napadlo i: do Pr-ahy je cesta dlouhá, kdo ji nezná, ten je trouba. 🙂

Kepler

Mně zase KUR VAjíčka snáší 🙂