blackberry

Znáte nějakou pomůcku na minulý čas průběhový a prostý? + Mám problém s jednou větou.

Dobrý den, prosím Vás, opravdu mě baví angličtina, učím se napřed sama doma, jenže jsem se sekla. Jak mám rozeznat minulý čas průběhový a minulý čas prostý? Četla jsem si to na spoustě stránkách, ale stejně to pletu. Je to tak že 2/5 sloves doplním do věty správně. Potřebovala bych jakoukoliv nějakou pomůcku. Prosím Vás, jestli by mi to někdo vysvětlil pořádně… Děkuji předem.

  • Mám tu např. problém s větou. Je tu příběh a v něm je věta: She ____ (carry) an umbrella and she _____ (look) at him carefully.

Pořád si nejsem jistá.. Nesla deštník.. V tu chvíli ho nesla, a není to jendorázová činnost. Nebo je? Prosím poraďte!

PS: NECHCI ŽÁDNÉ ODKAZY NA HELP FOR ENGLISH A PODOBNĚ! V těch článcích je furt úplně to samé a mě to nepomáhá. Takže prosím raďte, jen když opravdu víte! Děkuji moc předem.

Pěkný den.

PPS: Nevěděla jsem do které rubriky to zařadit, tak prosím žádné poznámky na tohle téma.

Nejlepší odpověď
www

Pokud NECHCEŠ (kopíruji tvoje velká písmena) odkazy, podívej se do textů, ze kterých se učíš. Nebo si najmi angličtináře, což by asi bylo, pokud není ve škole, nejrozumnější. 😉

Další odpovědi
autacek

Než se ti to dostane do krve, je třeba se řídit alespoň citem. Funguje to obdobně jako u přítomného času prostého a průběhového.

Pokud bys chtěla říct, že nosila klobouk (jako styl odívání), byl by průběhový, kdybys popisovala, co měla na sobě a zrovna měla klobouk, byl by prostý. S deštníkem to samé.