crossfader

Znáte nějakou pohádku či pověsti o Hradci Králové?

Přítelkyně potřebuje v rámci studia najít nějakou pohádku, která bude mít něco společného s městem Hradec Králové. Nebo alespoň zajímavou pověst, ovšem vhodnou pro děti. Na webu jsme našli mnoho pověstí, ale příliš drastických. Pohádka by ovšem byla lepší. Bylo by moc fajn, kdybyste nám pomohli. Díky. :)

Nejlepší odpověď
annas

Našel jste pověsti na netu.J e jich tam několik. Např.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kr%C3%A1lov%C3%A9hra­deck%C3%A9_pov%­C4%9Bsti

Dole pod texten jsou uvedené další zdroje, z nichž se dá čerpat.

Určitě se dá některá využít. V pověsti je něco pravdivé, ostatní je vymyšlené, často se využívalo fantazie.

Dá se to řešit tak, že si přítelkyně vybere zajímavou pověst s reálnou sktuečností, osobou, místem atd. Doplní pak svou fantazií, nebo může upravít závěr jinak, pak dětem vysvětlit, že, je to pověst, mohlo to být tak, ale i jinak…

Pohádka je vymyšlená, takže na pravdivosti nezáleží.