Avatar uživatele
zjentek

Znáte nějakou líbeznou „zdrobnělinku“ pro jméno Kamila?

Nápady prosím. Prosím prosím 🙏🙏🙏

Zajímavá 0 před 568 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Varianty, které uvedla marci1 najdete v odkazu.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/kamila-151/

Kamila je ženským křestním jménem s mužskou alternativou ve jménu Kamil. Domácími podobami jména jsou Kamilka, Kamča, Kamuš, Kamuška, Kamčinka, Kami, Kama, Kamka, Kamík, také Milka aj. Jméno Kamila se užívá i ve slovenštině, polštině nebo srbochorvatštině. Anglická, italská a dánská verze jména je Camilla, německá Camilla či Kamilla, španělská jen Camila. Portugalština zná jméno jako Camila i Kamilla, francouzština jako Camille. Ruská, stejně jako maďarská nebo norská varianta jména je Kamilla.

--
Za svého života jsem znala jen spolužačku Kamilu, kterou jsme oslovovali Mílo. neboIKami. Záleží na každé nositelce jména, která varianta jí vyhovuje. Je také rozdíl mezi tom, zda jde o díotě, nebo dospělou ženu. Zdrobněliny u dospělých nejsou žádoucí, pokud nejde o soukromí. V dospělosti na veřejnosti jistým způsobem škodí, tvrdí odborníci.

Neplatí to jen u jmen, ale i u jijných slov. Za to prý může exprezident Klaus.

Proti zdrobnělinám jako takovým Říhová nic nenamítá, ale, jak říká, „nevidí důvod, proč by měla chodit se čtyřicetiletou kolegyňkou na obídek, dávat si stejčík se salátkem a zakončit to dezertíčkem. Zvlášť když kolegyně váží 120 kilo a oběd je opulentní.“

https://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/70270/zdr­obneliny-zdrobnelinky-zdrobnelinecky-ktera-je-nejstupidnejsi.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Třeba Kamčimka nebo Kamuška. 🙂
Dále: Kamilka, Kamča, Kamuš, Kami, Kama, Kamka, Kamík, Milka nebo Mila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kocicimama

Kamča, Kamí, Kamuš, nebo Kamuška (moje nejoblíbenější varianta) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Kakamila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Kamča. Jedný učitelce jsme říkali „Mamča Kamča“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Kocicimamo, Kamuška je super! Tvá nejoblíbenější varianta pro kočičáka, viď? ((;

Avatar uživatele
zjentek

Jé, Míla by celkem ušla, díky marci (;

Prvně mě napadla Kamílie, to se mně taky celkem líbí (;

Avatar uživatele
marci1

Kamílie je super, je to skoro jako Kamélie. Říkej jí Kamílie. 🙂

Nový příspěvek