zjentek

znáte nějakou kvalitní poživatinu, která by se dala koupit v nadnárodních řetězcích v česku?

Odpovědi
anonym

Ale jo, zase taková tragedie to v našich obchodech není – jen se nesmíš primárně koukat na cenu a AKCE!!
😁

rigormortis

Mouku, olej, vejce, mléko…
Co přesně si představujete pod kvalitní potravinou? Bio? Bez chemikálií? Bez GMO?
Bez čeho ještě? Nebo naopak s čím?

Lamalam

Většina destilátů je docela kvalitní, totéž platí i o řadě piv.

GM

Třeba tradiční Pribináček – pramen zdraví z Posázaví, letos má 60leté výročí a myslím si, že původní receptura je dodržována. Kvalitním surovinám odpovídá kvalitní cena, jogurty za Kč 6,50 jsou mi podezřelé.

zjentek

lamalam: a to je dobré k čemu ..to se maže na chleba? :o

zjentek

kvalitní = čisté ..mám svou půdu, takže mám čisté všechno. Zajímá mě, jestli i nakupující v řetězcích si mohou dovolit stejný luxus jako mám já :o ..mouka, olej, vejce, mléko- to jste při sobotě večer žertoval, žé?

rigormortis

Ne nežertoval.
Vámi definovaná kvalita je např. BIO, ale za základu je špatná.
Mám svou půdu, takže mám všechno čisté…vždyť vy ani nevíte co v té půdě máte (podíl těžkých kovů, pH atd.), navíc špatným pěstováním můžete plodiny tak moc poškodit, že jejich kvalita je potom kwalitní.