Rukas

Znáte nějakou krátkou pasáž z knížky, kde některá z postav vypravuje?

Doplňuji:
Samozřejmě jsem měl na mysli, jestli mi neporadíte nějakou konkrétní pasáž. Děkuji za připomenutí…

Nejlepší odpověď
annas

Vámi položená otázka vyžaduje odpověď ANO nebo NE.

Ano. Napadla mě Prima sezóna, v níž autor jako Danny Smiřický vypráví ich-formou.

Další odpovědi
klumprt

Úplně nazpaměť ne, ale vzpomněl jsem si na vypravování Švejka o tom, jak nějaký voják šel zastřelit svého hejtmana, přišel k němu do kanceláře s nabitou puškou. Vystřelil, střela zabila hejtmana a proletěla přes stěnu do vedlejší místnosti, kde rozbila lahvičku s inkoustem a ten polil nějaká úřední akta. Pak toho vojáka samozřejmě chtěli oběsit, ale on na ně vyzrál, protože se oběsil sám v cele na kšandě, kterou si půjčil od profousa pod záminkou toho, že mu padaly kalhoty. Profousa chtěli za to potrestat, jenže ten utek do Švýcar a stal se tam kazatelem nějaké církve.
Doplňuji:
Jinak Osudy dobrého vojáka Švejka jsou pasážemi, kdy Švejk něco vypravuje, úplně natřískané 🙂

setapouch

Ano.
Doplňuji:
„Setapouch!“

led

Ano, ale…
vybrať pasáž z knihy, bez upresnenia, k akému účelu a kto má byť rozprávajúcim je ťažko.
Iná pasáž je pre dospelého, iná pre dieťa školoupovinné,
iná pre ženu, iná pre muža k vyznaniu lásky
iná pre politické, či umelecké rozprávanie a iná pre rozprávanie u táboráku
inú pasáž použije učiteľ fyziky a inú učiteľka českého jazyka

Dochy

Setapouchu, tak by mně zajímalo, kolik lidí tu asi bude vědět, kdo prohlásil „Setapouch“ 😉

klumprt

To je z jedné knihy, kde postavy taky hodně vypráví 🙂

setapouch

To je mi fuk, já to vím a kdo chce, může to vygooglit :) Můžu ještě napovědět „Sobý hnusec!“.

Dochy

Tohle mu ještě nikdo neřekl…