Malovranec

Znáte nějakého Islandského autora knih, který píše humoristické příběhy nebo romány?

Nejlepší odpověď
kubimi

Nejznámější islandský spisovatel je asi Halldór Kiljan Laxness, ale není až tak humorista. Tím je spíš Hugleikur Dagsson, i když ten je zase spíš karikaturosta. A tak je to jako s islandským humorem. Je černý a ironický, jako nejoblíbenější islandský nápoj – Černá smrt.