Rokio

Znáte nějaký druh dobytka, který není užíván jako nadávka?

Osel, kráva, prase atd. Znáte ale některý, který není lidmi zneuctěn a užíván jako nadávka?

Nejlepší odpověď
redy

Jedno mi napadá, když chlap někomu řekne – ty bejku, není to nadávka ale spíš ocenění toho chlapa. 🙂 Jako když se řekně ty kaňoure 🙂

Další odpovědi
annas

Dobytek = domácí zvířata užitková – skot, ovce, kozy, vepři, někdy též koně.

Takže z tohoto výčtu vyplývá, že uvedené druhy se dají použít přeneseně jako nadávky.

Méně nadávek je na mláďata dobytka – existují jen přirovnání poskakuje jako – hříbě, kůzle, jehně; bujaré sele

palmal

Jak domácí.

Lamalam

Zebu.

Hans51

Buvol domácí.

zjentek

Kuň?

annas

Ty jsi bejk, kaňour je stále nespisovný a vulgární výraz, který měl původně charakter nadávky člověku, která je neomalný, hrubý ve vztahu k ženám, násilník.

Dnes, jak píše redy, jde spíš o „obdivné oslovení“, byť stále vulgární.

Užití svědčí o tom, že společnost hrubne. ☹

gecco

Lamalam – okapi nebo quagga…
😉

terry

Třeba se začne říkat: ty okapi, cos to provedl? 😁 😁
Nebo lidově, ty okape? 😁 😁