Znáte nejvzdálenější těleso v oblasti Kuiperova pásu?

Nejlepší odpověď
annas

"Odhalené tajemství nejvzdálenějšího studovaného tělesa Sluneční soustavy

Data z mise New Horizons realizované NASA poskytla nové pohledy na to, jak se planety a planetesimály – základní stavební bloky planet – v minulosti formovaly. Sonda New Horizons prolétla 1. 1. 2019 kolem pradávného tělesa Kuiperova pásu pojmenovaného Arrokoth (předběžné označení 2014 MU69, známé též jako Ultima Thule) a zprostředkovala lidstvu první blízký pohled na jedno z ledových těles z pozůstatků vzniku Sluneční soustavy v rozsáhlém regionu za drahou planety Neptun.

Vědecký tým zveřejnil tyto objevy v souboru tří článků publikovaných v časopise Science a zveřejnil je na brífinku 13. února 2020 každoročního shromáždění American Association for the Advancement of Science pořádaného v Seatlu."

Podrobnosti v pokračování článku v odkazu

https://www.as­trovm.cz/cz/pro-navstevniky/ak­tuality-ak/odhalene-tajemstvi-nejvzdalenejsiho-studovaneho-telesa-slunecni-soustavy.html

Další odpovědi
quentos

Moment, jak „nějaké“? Nejvzdálenější je logicky jen jedno.

Kepler

Neznám, není známo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

@quentos Otázku jsem již upravil. Moje chyba.