Avatar uživatele
Kelt

Znáte nějaké filmy, kde se cestuje v čase, kromě uvedených?

Cestování v čase se často použije ve filmech, jen namátkou – Návrat do budoucnosti, film s J.C.van Damem, polský film Prsten kněžny Anny, ruský Ivan Vasilijevič mění povolání, francouzský Písky času, české Zítra vstanu a opařím se čajem, nebo Probudím se zítra (snad jsem nespletl název) – hrál tam jeden z dvojice – Kotek, Mádl. A další, které si vybavuji, ale popis děje by byl delší než hledat názvy. Dáte mi někdo nějaké tipy na tyto filmy? Děkuji

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Mc Merkurion, Kepler, DoTazatel před 1668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Zřejmě poslední z podobných je tento: https://www.csfd­.cz/film/393332-avengers-endgame/prehled/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jen tak namátkou, třeba Stroj času , Jurský park, Cesta do pravěku, série Terminátor, Demolition Man… jsou to mračna. Koukni sem: https://movie-arena.cz/movie-genre/sci-fi/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DoTazatel

Princ z Persie, Na hraně zítřka, Stroj času, Půlnoc v Paříži (tyhle ty 4 filmy se mi hodně líbily a viděl jsem je několikrát).

Jak uvádí zjentek, tak Avengers Endgame, kde taky vyjmenovali hodně filmů o cestování časem. Pak další marvelovka – X-men budoucí minulost.

Třeba i v HP: vězeň z Azkabanu taky cestovali časem. (a nechápu proč v pozdějších dílech Harryho Pottera nepoužívali to cestování časem – dost věcí by jim to usnadnilo – vlastně by se tím všechno vyřešilo. :'D).

Na hromnice o den více, Všechno nejhorší (tady se tak úplně necestuje časem, ale pořád se jim opakuje den – všechno nejhorší je horor = hororová komedie možná, ale docela se mi líbila, dokonce letos vyšla i dvojka myslím).
Vlastně i v Planetě opic se cestuje časem, spoiler= ale jen jednou (do budoucnosti).

Osudový dotek (myslím, že má i víc dílů – jednička byla dobrá) – hl. hrdina vždy cestuje do své minulosti a vždycky něco změní, což mu pak zcela změní budoucnost (nebo vlastně jeho přítomnost). Založeno na „motýlím efektu“ (v originále se to tak i jmenuje – Butterfly effect).

Některé z filmů (celkem dost), které jsem jmenoval, tak v nich není cestováním čase to hlavní ani se tam třeba moc necestuje (třeba jen pár vteřin, nebo se opakuje den atd.). Ale i to se dá započítat do cestování časem.

Filmů bude víc, stačí zadat do googlu a určitě jich spousta vyleze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Filmy odehrávající se v budoucnosti:

  • Interstellar
  • Elysium
  • Život na dálkové ovládání
  • Vyměřený čas
  • Hunger games

Jediné filmy, kde se cestuje v čase a nejsou uvedeny v tvém seznamu, jsou Život na dálkové ovládání a Interstellar (z těch, které znám).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Memento, Kate a Leopold, 12 opic, Muži v černém 3, Zdrojový kód, Looper, Dejá vu, Výplata, Frekvence, Freejack, Hurá do pravěku!, Assassin’s Creed, Predestination, Stroj času a na další si asi nevzpomenu, kromě těch, které již zmínili ostatní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud jde o cestování v čase, pak mi tu chybí např. klasika: StarTrek – minimálně o jednom filmu z této série to vím naprosto jistě. (a ano, mluvím o filmu, nikoli seriálu, kde těch časocestovatelských dílů bylo více)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Slaměný

Vepište odpověď…Zakletý v čase, Tajemná záře nad Pacifikem, Svěrací kazajka, Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase, 12 opic, Terminátor, Zdrojový kód, Looper, Predestination, Frekvence, Zloději času, Země zítřka, Experiment Philadelphia, Stroj času, Timecop, Deja Vu, Zabil jsem Einsteina, pánové… , Zítra vstanu a opařím se čajem, X-Men: Budoucí minulost, Planeta opic, Cesta do pravěku, Kate a Leopold, Calvin na dvoře krále Artuše, Uvězněni v čase, Projekt minulost, Fotky zítřka, To byl zítra flám, seríál Terranova, Čas po čase, Návštěvníci (český seríál a francouzský film), Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Cesta časem, Poslední Mimzy, Proud času, Vlastní zbraň podmínkou, Útěk do budoucnosti, Pátrání v čase, Něco je ve vzduchu, O dívce, která proskočila časem, Osud světa, Lovci dinosaurů, Idaho transfer, Plus One (+1), Jezdec v čase, Útěk časem, V pasti času, Apex, Se zpětnou platností

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek