Kelt

Znáte nějaké filmy, kde se cestuje v čase, kromě uvedených?

Cestování v čase se často použije ve filmech, jen namátkou – Návrat do budoucnosti, film s J.C.van Damem, polský film Prsten kněžny Anny, ruský Ivan Vasilijevič mění povolání, francouzský Písky času, české Zítra vstanu a opařím se čajem, nebo Probudím se zítra (snad jsem nespletl název) – hrál tam jeden z dvojice – Kotek, Mádl. A další, které si vybavuji, ale popis děje by byl delší než hledat názvy. Dáte mi někdo nějaké tipy na tyto filmy? Děkuji

Nejlepší odpověď
zjentek

Zřejmě poslední z podobných je tento: https://www.csfd­.cz/film/393332-avengers-endgame/prehled/

Další odpovědi
Kepler

Jen tak namátkou, třeba Stroj času , Jurský park, Cesta do pravěku, série Terminátor, Demolition Man… jsou to mračna. Koukni sem: https://movie-arena.cz/movie-genre/sci-fi/

DoTazatel

Princ z Persie, Na hraně zítřka, Stroj času, Půlnoc v Paříži (tyhle ty 4 filmy se mi hodně líbily a viděl jsem je několikrát).

Jak uvádí zjentek, tak Avengers Endgame, kde taky vyjmenovali hodně filmů o cestování časem. Pak další marvelovka – X-men budoucí minulost.

Třeba i v HP: vězeň z Azkabanu taky cestovali časem. (a nechápu proč v pozdějších dílech Harryho Pottera nepoužívali to cestování časem – dost věcí by jim to usnadnilo – vlastně by se tím všechno vyřešilo. :'D).

Na hromnice o den více, Všechno nejhorší (tady se tak úplně necestuje časem, ale pořád se jim opakuje den – všechno nejhorší je horor = hororová komedie možná, ale docela se mi líbila, dokonce letos vyšla i dvojka myslím).
Vlastně i v Planetě opic se cestuje časem, spoiler= ale jen jednou (do budoucnosti).

Osudový dotek (myslím, že má i víc dílů – jednička byla dobrá) – hl. hrdina vždy cestuje do své minulosti a vždycky něco změní, což mu pak zcela změní budoucnost (nebo vlastně jeho přítomnost). Založeno na „motýlím efektu“ (v originále se to tak i jmenuje – Butterfly effect).

Některé z filmů (celkem dost), které jsem jmenoval, tak v nich není cestováním čase to hlavní ani se tam třeba moc necestuje (třeba jen pár vteřin, nebo se opakuje den atd.). Ale i to se dá započítat do cestování časem.

Filmů bude víc, stačí zadat do googlu a určitě jich spousta vyleze.

Rokio

Filmy odehrávající se v budoucnosti:

  • Interstellar
  • Elysium
  • Život na dálkové ovládání
  • Vyměřený čas
  • Hunger games

Jediné filmy, kde se cestuje v čase a nejsou uvedeny v tvém seznamu, jsou Život na dálkové ovládání a Interstellar (z těch, které znám).

iceT

Memento, Kate a Leopold, 12 opic, Muži v černém 3, Zdrojový kód, Looper, Dejá vu, Výplata, Frekvence, Freejack, Hurá do pravěku!, Assassin’s Creed, Predestination, Stroj času a na další si asi nevzpomenu, kromě těch, které již zmínili ostatní.

Dochy

Pokud jde o cestování v čase, pak mi tu chybí např. klasika: StarTrek – minimálně o jednom filmu z této série to vím naprosto jistě. (a ano, mluvím o filmu, nikoli seriálu, kde těch časocestovatelských dílů bylo více)

Slaměný

Vepište odpověď…Zakletý v čase, Tajemná záře nad Pacifikem, Svěrací kazajka, Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase, 12 opic, Terminátor, Zdrojový kód, Looper, Predestination, Frekvence, Zloději času, Země zítřka, Experiment Philadelphia, Stroj času, Timecop, Deja Vu, Zabil jsem Einsteina, pánové… , Zítra vstanu a opařím se čajem, X-Men: Budoucí minulost, Planeta opic, Cesta do pravěku, Kate a Leopold, Calvin na dvoře krále Artuše, Uvězněni v čase, Projekt minulost, Fotky zítřka, To byl zítra flám, seríál Terranova, Čas po čase, Návštěvníci (český seríál a francouzský film), Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Cesta časem, Poslední Mimzy, Proud času, Vlastní zbraň podmínkou, Útěk do budoucnosti, Pátrání v čase, Něco je ve vzduchu, O dívce, která proskočila časem, Osud světa, Lovci dinosaurů, Idaho transfer, Plus One (+1), Jezdec v čase, Útěk časem, V pasti času, Apex, Se zpětnou platností