Rokio

Znáte nějaké diktátory, kteří objektivně nebyli tak špatní?

Podle mě to byl Caesar. Za jeho vlády zažívala země rozmach a občané římské říše se neměli nijak špatně.

Odpovědi
Kelt

Diktátor nepostupoval legální cestou podle zákona. Obvykle si zákon přizpůsobil dle potřeb. Násilí, úplatky, určitě nemá čisté ruce, i když tu práci za něj dělali jiní.
A ten rozmach za Caesara a blaho pro občany je jedna věc, kterou vidíš díky své omezenosti a krátkozrakosti. A co otroci? Ti se měli dobře? A co lidé a země, na které vstoupila noha římského vojáka? Ti dostali internetové připojení a platinové karty podle tebe, že.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.