jirka F

Znáte nějaká kouzla, která jsou pro vás v životě důležitá?

Protože život je magie.

například:

Přírodní kouzla – barvení listů na podzim,zrození života,sex…atd.

A co vy znáte ještě nějaká kouzla která se udála ve vašem životě nebo jsem je vypsal všechny? :)))

zdroj obrázku: pixabay
--

Znáte nějaká pro vás kouzla v životě?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Ovšem že mám. Takový pohled na zlátnoucí pečený bůček je kouzlo, které krásně vypadá, a ještě více chutná.

Další odpovědi
ten který je

Je toho mnoho,stačí se porozhlédnout­.Takové sněhové vločky,které mají každá jiný tvar,nebo mimikry v přírodě,či tzv.zlatý řez u některých rostlin a živočichů.Náhoda nebo Boží dílo?

Kelt

No když zabloudíš v lese a máš takových 9 roků, tak vidíš za každým stromem čarodějnici, skřítky a pod. Krásná holka, to je taky kouzlo. Nebo tě okouzlí. No a držet dobře vychlazený půllitr v ruce a lít to do sebe, nebo si dávat dobré jídlo, to je zázrak.

Kepler

V mládí bylo pro mně kouzelné skoro všechno, teď už to pro mně obnošená vesta. Čestnou výjimku tvoří bohatýrské nálezy hub, to vždycky kecnu na zadek, spadne mi čelist a začnu slintat.

annas

Kouzlo v životě považuji za něco jiného než kouzlo v přírodě, i když každé roční období má své kouzlo, ale to jsou zákonitosti., i když příroda dokáže překvapit.

Kouzlo života vidím v tom, že můj život záleží na tom, jaký smysl mu dám. Chci něco dělat, pokud může, ale nemusím. …

Kouzlo má pro mě třeba kniha, jejíž napsaná slova ukazují na krásu jazyka a vyvolávají příjemné pocity, neplatí obecně. Kouzlo je přece v pohádkách. Osloví mě i verše, obrazy, hudba , krása přírody atd. – to vše je kouzlo, které ovlivňuje mou mysl.

Přece celý život je zázrak, někdy si připadáme jako v pohádce, tedy to, že žijeme, nezajímáme se jen o prozaické materiální hodnoty, ale i duchovno, snění, pomáhá víra, naděje.

Lidem, kteří se zaměřují často jen na materiální hodnoty, tedy postrádají hodnoty sociální a duchovní, nemají respekt k druhým, chybí jim empatie atd., tedy sociální i nteligence, která je důležitá pro soužití v kolektivu Podle znalostí psychologie.

Věřím v kouzlo osobnosti, tedy charisma určitého jedince …

led

Samotný život je čaro, ak ho naozaj žijete a nielen vypĺňate obdobie medzi narodením a smrťou zhromažďovaním mamonu hnuteľností a nehnuteľnosti s následným počúvaním cinkotu zlaťákov a šušťaniu bankoviek.
Ak sa pohybujete v prírode s otvorenou mysľou, vidíte veci, javy „smrteľníkom“ nevidené, nepočuté.

zjentek

Všechno je kouzlo.

aliendrone

No jo, koukám, že erotochlíváctví není jen doménou vilných zpustlíků Keplera, popřípadě zjentka, ale už i ty…?!? Z romantiky kouzla „barvení listů“ plynulý přechod na „sex“ (nejspíš HARDCORE, že ;) :D) hovoří za vše. Asi je to přes monitor nakažlivé nebo co! ;) :D :D

To já jsem kulturně vyspělý, oduševnělý a vysoce romantický typ, který je povznesen nad takové „přízemní záležitosti“ (povětšinou nějak spojené s rozmnožováním). ;) :)

Hned z první co mne napadne je totiž kouzlo šustění bankovek, popřípadě cinkání mincí (alespoň stříbrných, lépe zlatých). Ten sladký klapavě rachtavý zvuk, který vydává počitadlo (ideálně tvých!) bankovek při své činnosti se prostě NIKDY neoposlouchá! Kdepak nějaké postelové prostocviky (nebo dokonce „spartakiáda“), to se krčí někde dááááleko za tím, až na druhém místě. (pravda, byly i doby s jiným pořadím, ale to je dáááááávno). ;) :D :D

Víš ty co mě sejří? Že o jedno „kouzlo“ asi přijdu. Doteď mi stačilo se probudit přibližně v tomto čase (žádný problém, blbě spím, např. dnes též) a krásně jsem si mohl vychutnat letní úsvit. Město už/ještě spí, klid narušují jen pozdní flamendři z tahu se domů vracející a na chodník zvracející, na silnicích mrtvo, převážně jen taxíky a plečky „okradačů a mlátičů“ (zívající řidiči a ty xichty chrápajících kolegů spolujezdců dojemně deformované připlácnutím tlamy na dveřní okénko – LOL), na východě již bledne obloha, hvězdy na obloze pomalu mizí a zůstavají jen ty nejvytrvalejší (Venuše-Jitřenka), ptáci už vřískají o 106 a vůně z pekařství se k tobě slibně line, až se ti motá hlava…

A o tohle teď kvůli degešům přijdu, jestli opravdu zruší letní čas, protože vstát před čtvrtou (abych stihl úsvit) ještě dávám, ale před TŘETÍ, to už je spíš na to jít pozdě spát, než časně vstát. :( Dodnes jsem nepochopil K ČEMU je lidem Slunce na obloze ve 4 ráno dobré (!!) – to kdyby VSTÁVALI a šli makat, OK, ale stejně se naprostá většína válí do 6–8! :(

aliendrone

zjentek>>> Pokud to bereš takto, nechtěl bys přijmout mé „kouzelné lístečky“? Ty co nacházím pod stěračem… Já bych ti dopřál OPRAVDU KOUZELNÝ život. ;) :D :D

zjentek

Pešlivě si je uschovej, záhy i ony začnou MÍT HODNOTU! (; D; D;

led

Tento problém ako vy lístočkový motonešťastník aliendrone, chvalabohu nemám. moja rýchlometla nepotrebuje stierače 🙂

aliendrone

led>>> Ó pěnice libozvučná, každý máme něco. Chápu, že s létajícím pometlem nemáte problém s lístečky za stěračem, na druhou stranu pořád lepší ty lístečky než https://www.y­outube.com/wat­ch?v=S3JY-9nLay0&ab_chan­nel=NetGlux ! Přiznejte se, kolikrát Vás již sestřelili? ;) :D :D

led

Cha cha ch to môže byť dobré tak na alienov, ale na nás… to by nás museli najprv zachytiť a lokalizovať. Ale naše metly vytvárajú… heš, kšc, takú ti metlou po krížoch, apage aliendrosatanás, skoro som prezradila tajomstvo tajomstiev.