Kepler

Znáte nějaká novější a vtipná přirovnání?

Naposledy mě velmi zaujal ten řízek Sršeň v Autosalonu, když prohlásil, že něco někam zapadlo jako (píp)del do hrnce. Hned jsem si představil tu škálu nádobí od rendlíku až po prádelňák. Nebo dokonce kotel vojenské polní kuchyně.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Znáš přirovnání Řádí jako sodík v lavoru? To mě pobavilo.:-)

Další odpovědi
marci1

Teď je přesně to počasí, kdy jdete venčit psa a najednou pouštíte draka.
Co je to dvanáct piv? To je jako když ještěrka přeběhne přes palouček.
To kuře je tak nedopečený, že mi začalo žrát salát.
O víkendu jsem vypil tolik vodky, že ještě teď mluvím s ruským přízvukem.
Směje se jak když koza ch.ije na plech.
🙂

aliendrone

Já si tyhle věci nepamatuji, ale utkvěl mi v paměti komentář jedné dámy ohledně outfitu jiné dámy: „Hmm, se vystrojila, že z fleku může lámat pušky na střelnici!“

Hele, takhle to nevyzní, ale v dané situaci, navíc osoba která to pronesla (takový „překultivovaný“ typ, nejsprostější slovo, které jsem kdy od ní slyšel > „sakra!“), ten tón jakým to pronesla a výraz, kterým to doprovodila… Tak komplexně zdrcující odsudek jsem snad ještě neviděl. :D :D :D

dubraro

Čumí jako bagr na tvrdou zem.
Padá to tam jako Němci do krytu.
Mám v hubě jako v polepšovně.
Tváří se, jako by mu spadly hračky do kanálu.

Doplňky:
Ta jede jako šicí stroj na vietnamské ubytovně. (sexuálně náruživá žena)
Je tam zima, že by Gretu nevyhnal.
Je mi to platné jako mrtvému zimník.
Tuhý jak štolverk. (nevím co to je)
Skáče mu ohryzek jak paternoster. (chystá se zvracet)
Kosa jak vidle. (zima)

Pepa25

„Vyhaslý jako Benešovy dekrety“

Z těch starších je geniální „zmatený jako Goro před Tokiem“, to mám ze všech nejraději.

EKSOT123

Musím popíchnout našeho rusofila:
нужен как собаке пятая нога
Má prsa, že může kojit vodníky z mostu
Terezo, mám ho jak železo
To za našich mladejch let, když zrálo černy uhlí…
Zírá jak Ledecká na časomíru (Super G v Koreji)
Chceš-li míti nepohodu, nalej si do boty vodu (říkanku vymyslel švagr, když jsme podmazávali hřebvenáče)
Jezte sýry, je v nich vápník, ..... bude Vám stát jako krápník.

Kepler

marci: s tou kozou jsi mi připomněla starý havířský vtip, jak jdou dva z hospody a zastaví se u plotu:

  • Ty Antek, jak to, že jščyš tak potichu?
  • Bo ti jščym po kabotě, ty chuju!

Kepler

Ametyst: tak to jsem ještě neslyšel, ale výstižné to teda je. Z vlastní zkušenosti vím, co to dělá. Jednou jsem z okna koleje hodil docela slušný kousek kovového sodíku do louže opodál autobusové zastávky. Lidi si nejdřív mysleli, že začala třetí světová, ale pak si uvědomili, že za rohem je VŠCHT…

Ametyst

🙂 To je dobrý rozbuch. Také jsem dělala pokus se sodíkem. Už to, že ho krájíš v petroleji, aby hned nezoxidoval, je perfektní .:-))