Ing.internet

Znáte nějaká dechová cvičení?

Odpovědi
bubukaa

sed s nohama rovně, záda narovnat a zatnout ruce v pěst a hluboce se nadechnout bez zvedání ramen a pomalu vydechnou co nejvíc to jde

Rufus

Zkus tohle: rovný postoj s mírně rozkročenýma nohama a při dlouhém nádechu si budeš uvědomovat postupně tohle: chodidla jsou pevně na zemi, postupně zapínáš svaly na lýtkách, stehnech, hýžďové, pěsti, záhneš břicho, vzpřímíš páteř, ramena, hlavu, tu si představ, že se skoro dotýká nebe. Tak od jedné do pěti vteřin dech zastavíš a pří výdechu zas postupně uvolňuješ hlavu, krk, ramena, páteř až k chodidlům. Je to dost silný a náročný cvik, tak trochu opatrnosti, mě se stává, jakoby na zlomek vteřiny musím zaostřit zrak a zíslat stabilitu. Dobré proti stresu. Také je dobré cvičení s dechem známé jako Pět Tibeťanů, s dechem 7× denně, jinak samotné cviky 21× za den, to je u asijských národů celkem shodné.

Zdroj: http://5tibeta­nu.webzdarma.cz/