Rokio

Znáte něco, co má dvě varianty a obě jsou špatné?

Mám na mysli, že nějaký čin má dvě možnosti, jak ho provést a obě jsou špatné.

příklad1: Řekneme holce, že je lehká nebo těžká.
příklad2: Zeptáme se někoho, jestli má hezkou sestru. – poznámka: Tato otázka má dvě odpovědi a obě jsou špatné.
příklad3: Právník se zeptá obžalovaného, jestli přestal být svoji ženu.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jaké víno si dáte, bílé či červené? Pro pivaře jsou obě možnosti špatné.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… „jestli přestal být svoji ženu.“ to znamená co?

… „příklad2: Zeptáme se někoho, jestli má hezkou sestru. – poznámka: Tato otázka má dvě odpovědi a obě jsou špatné.“ nechápu, dosti zmatené příklady …

… co třeba tramvajový dilema?

ivzez

(1)
Stačí zvolit jiné přívlastky → např. štíhlá apod.

(2)
Na této otázce nevidím nic špatného.

(3)
Kladná odpověď ohledně bití (nikoliv bYtí) není vyloženě špatná.
Špatné bylo to, co předcházelo, náprava je podle mne dobrá.

_______

Příklady samozřejmě znám.

Už nějakou dobu se rozhoduji mezi dvěma variantami,
mám pocit, že špatně bude, ať udělám to i to, špatně by
bylo i kdybych neudělala nic. (Naštěstí to nespěchá.)

luckykubrt

Například dotaz násilníka jestli chce dotyčný dostat hned nebo až potom. Obě varianty jsou špatné jen v tom druhém případě jde o oddálení času. Taky rozhodnutí jestli sloužit Bohu nebo ďáblu. Buď tedy bude člověk dodržovat Boží přikázání a sklidí od nevěřích posměch nebo si bude dělat, co se mu zlíbí a stane se nepřítelem Boha ! V konečném zúčtování služba Jehovovi Bohu je přece jenom výhodnější. 😉

dubraro

Takových rozhodnutí je plný život. Mnohdy i ta lepší varianta se časem ukáže jako špatná. Obsáhle se tímto tématem zabývá román Sofiina volba.

Hlada

svobodný/á x ženatý/vdaná