zvonisek

Znáte nebo znali jste jedenácté „boží přikázání“?

Cti a pečuj o syna svého, aby tě nevyhodil z domu tvého.

Nejlepší odpověď
annas

Božích přikázání je deset, ale tvoří se nová, jenže nejsou od Boha, Takže jste nepřesně formulovala otázku.

Znám jiné, než jste uvedla.

Připomněla jste mně film, který se jmenoval Jedenácté přikázání. Bylo to česká filmová komedie, kterou natočil Martin Frič podle divadelní hry Františka Ferdinanda Šamberka.

„Jedenácté přikázání zní: nikdy nezapřeš ženy své!“

To, které jste uvedla, je upravené čtvrté.

„Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře ti bylo na zemi!“

Bohužel, i tak se stane, děti odloží rodiče. To je ale jiné téma, které se zde již řešilo.

Další odpovědi
Anikitos

Neslyšel, ale líbí se mi!