MonkeyKing

Znáte lidi, kteří nemají elektřinu?

Stále žijící lidi, kteří nevyužívají elekřinu a žijí normální život (ne nějací feťáci, bezďáci a hippiesáci)

Nejlepší odpověď
marci1

Znám, ale nemají ji na chatě, jezdí tam téměř každý týden. Je to nádhera, ty krásné večery u petrolejové lampy, nebo svíček a hlavně bez televize. 🙂

Další odpovědi
zjentek

Já naopak neznám nikoho, kdo ji má. Proto také jsou přihlášeni k jejímu odběru ;)

Rokio

Co třeba Amišové, Pigmejové a Křováci, domorodí Australané a černoši v Sahaře (většina).

Kepler

Setkal jsem se s případem, že rodina sice elektřinu měla zavedenou, ale energetický podnik je odstřihl pro neplacení. Jinak se těším na chaloupku vysoko ve valašských horách, kam mě pozval kamarád a kde není elektřina vůbec není zavedená. Bude to úžasné, vím to!

Kryšpín

Elektřinou je zapotřebí také šetřit, starý příbuzný pamatuje souseda, který peskoval choť, vypínat stolní lampu povolením žárovky, z důvodů aby se neopotřeboval vypínač.

Jinak třeba pečlivka vyžadoval, když přišla domů a přezula se otočit zuté botky směrem ven, prý k vůli bezpečnosti.

Kepler

kryšpín: a co tohle ve 4 ráno: stará, zastav hodiny, už je vidět na kostelní!