annas

Znáte koledu My tři králové…Co ty, černý, stojíš vzadu, vystrkuješ na nás bradu…?

Někde jsem četla, že se ten černý vzadu začal na středověkých obrazech objevovat až v 15. století a na těch dřívějších byl přemalován z bělocha. Proč to asi církev udělala?
Šíření moci na jiném kontinentu? Působení na masy…?

Současně probíhají tříkrálové sbírky…

Nejlepší odpověď
anonym

Jednotliví králové pak podle mnoha různých výkladů představují všechna období lidského života – mládí, zralost a stáří. Zajímavé, co říkáte? Ptáte se, co ten černý vzadu, který na všechny vystrkoval bradu? Nebyl to ani král černé pleti, ani nebyl opálen od slunce, jak se zpívá v koledě. Skutečnost (i když kdo ví, kde je pravda) je naprosto odlišná, ale také mnohem závažnější. Odborná literatura označuje tohoto krále jako zralého muže, v jehož tváři se zračí stín smrti, který leží nad minulostí. Králem přítomnosti je naopak stařec, který velmi brzy odejde do minulosti a nejmladší král je králem budoucnosti. Věčnost je potom v rukou malého Ježíška.

Zdroj: internet

Další odpovědi
Deli

Znám… Že by tím podráždili některé spoluobčany? 🙂