Avatar uživatele
Kulpix

Znáte ještě někoho, kdo poslouchá rádio na AM (dlouhé, střední vlny)? Vysílají tak vůbec ještě česká rádia?

Nebo to v dnešní době je už komplet převálcované FM?

Zajímavá 0 před 2572 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Představ si, že vysílají. Třebas druhý program Impulsu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Tady – https://www.cra­.cz/prehled-am-rozhlasovych-vysilacu – máš přehled aktuálně vysílaných rádií na AM…
😉
Ovšem – kolik mají tahle pásma posluchačů asi nezjistíš…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Třeba dvojka, a soused poslouchá Luxenbourg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Podobná otázka se tu před nedávnem řešila. Prohledej archiv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Není. FM mají malý dosah. V podstatě jenom na přímou viditelnost + něco málo.
Takže pro Evropu a svět to jede na středních či krátkých nebo dlouhých vlnách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Na DV vysílá Radiožurnál od Uherského Hradiště na 270 kHz ale snižuje výkon, bude se za pár let zcela vypínat. Na SV vysílá Dvojka, Country, Dechovka, Plus a Impuls AM.
SV poslouchá třeba moje máma když žehlí, dále to poslouchá zdravotní sestra u mého lékaře (ČRo Dvojku) a na chatě v létě se to poslouchá také, máme chatu v údolí a tam VKV moc nehraje (jdou tam jen silné vysílače). Navíc máme rádio, co má malou spotřebu (je analogové) a vydrží tam baterky úplně celé léto.

Všechny frekvence rádií a výkony a další (TV i DAB) mám v brožurce Rozhlas TV 2017, jsou tam i mapy (mě Rozhlas a TV zajímá).

Zdroj: http://www.dx­.cz/index.php?&ru­brika=14&clanek_id=284&R­OZHLAS,dTELEVI­ZEd-dPUNehledydvy­sYAlauoUUdpro­drokd2017.html

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pruzkumnik

Představ si že AM poslouchají hlavně ti co jedou z jednoho konce republiky na druhý, ono v každém kraji přelaďovat na jednu konkrétní stanici je asi blbost(jedna stanice FM = co kraj to jiná frekvence)
A jsou stanice co chytneš i jinde v evropě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek