Znáte ještě jiná přirovnání ?

: tvrdohlavý jako mezek
moudrý jako sova
mazaný jako liška
pracovitý jako včelka
......

Nejlepší odpověď
Drap

První co mě napadlo.
Smrdí jako tchoř
Doplňuji:
Další:
Silný jako kůň /někdy též vůl/
Hbitý jako lasička
Pohybuje se jako ryba ve vodě
Krasde jako straka
Nosí se jako páv

Další odpovědi
fcoop

Kdo chce,může se pokochat.

http://www.pri­rovnej.cz/

anonym

řve jako tur,čumí jak kráva,toká jako tetřev,utíká jak zajíc,nosí se jak čáp(pyšný je jako páv),jedovatá jak zmije,vrká jako holub,věrný jako pes.

anonym

Tak konečně zase jedno nežádoucí jubileum, tentokrát dokonce již po 10. otázka z téhož soudku.
Stačí nahlédnout níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­149&q=p%C5%99i­rovn%C3%A1n%C3%­AD&sa=Vyhledat#1650

iceT

…tak koukám,že nikdo nenapsal…línej jako veš.Jak je vlastně líná veš? 🙂

Pájo

Zvědavý jak opice
Nadává jak špaček
Štíhlá/krotká jako laň
Má oči jako ostříž
Věrná jako labuť
Tichý jako myška
Otravný jak hmyz
Dupe jako ježek
Kope jako kůň
Má nos jako slon
Má sílu jako lev
Chytrý jako delfín …nebo jako rádio ;)