dust8

Znáte i jiný trik jak eliminovat vrzání postele?

A né typu koupit si postel nevrzací.

Mě částečně pomohlo dát na rošt z prknen nařezané desky z krabic. Vrzání se eliminovalo tak na 70%, ale to bude možná tím, že jsem je nedal na celou plochu roštu, ale jen do prostřední části od shora dolů. Matrace samotná je dost vysoká a nevrže sama o sobě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vržou zpravidla postele s dřevěnou, nebo dřevotřískovou konstrukcí. Mně pomohlo dotáhnout spoje, tam kde to už nešlo přidal jsem kovové úhelníky. Tam, kde se třelo dřevo o dřevo, jsem to namazal mýdlem. A postel zmlkla. Jinak další tipy zde: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vrz%C3%A1n%C3%AD%20­postele

Další odpovědi
Drap

Znám. Zavěs postel na lana ke stropu. Nebude vrzat a ještě se bude příjemně houpat.

orwell

Čas všechno urovná. Zajímavé je, když přijde doba, že si ani nevrzneš a začínáš hluchnout, přestávají vrzat i postele. Anebo lze také s menším komfortem provádět jistou činnost na koberci před postelí, pokud pod ním nemáš parkety. Ty dokážou taky pěkně vrzat. Ale teď vážně: tvůj nápad s „papundeklem“ z krabic není vůbec špatný. Myslím si, že když ho tam rozestřeš víc, mohlo by to problém vyřešit. Já jsem kdysi použil molitanové pásy přilepené tu a tam leukoplastí. Ale není to věčné, molitan se časem začne drolit a navíc velice chutná molům. Řekl bych, že je přímo vábí a přitahuje. V jiném případě jsem vysledoval kritická místa a příslušné díly (latě) jsem obalil páskou na hokejky. To taky zabralo. Chce si to pohrát a odhalit, kde přesně k tomu tření materiálů o sebe dochází. Nikdy to nevrže všude, ale jenom někde.