annas

Znáte horor Psycho? Myslíte, že mohl být inspirován skutečnou událostí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Film je postaven na scénáři Joseph Stefano , který se přizpůsobil to z roku 1959 románu stejného jména od Robert Bloch . Román byl volně inspirovaný zločiny Wisconsin vrah a zloděj hrob Ed Gein , [1] , který žil jen 40 kilometrů od Bloch.

Film zachycuje setkání tajemník, Marion Crane (Leigh), skrývající se v odlehlém motelu za zpronevěru peněz od svého zaměstnavatele, a motel je narušen majitel a manažer Norman Bates (Perkins) a následky jejich setkání.

Zdroj: podle wiki

Další odpovědi
anonym

Tento román napsal Robert Bloch,jestli byl příběh pravdivý,takových se stávaly a stávají neustále.

Zdroj: http://www.iki­.ktkadan.cz/sou­bory/bloch_psy­cho.pdf