elektrikář

Znáte historiji Magiho koření.Kde se začalo vyrábět, a jak se časem mněnily suroviny.

Doplňuji:
Pokud vím byla to jedna z původních surovin.

Nejlepší odpověď
kropitko

Otec značky MAGGI, švýcarský mlynář Julius Maggi, byl počátkem 80. let 19. století osloven Švýcarskou společností pro veřejné blaho, která se potýkala s tehdejším rozšířeným problémem nedostatečné výživy sociálně slabých vrstev. V té době docházelo ke stěhování venkovského obyvatelstva do měst za novými pracovními příležitostmi, které nabízela rozvíjející se průmyslové výroba.
Maggi se intenzivně zabýval pokusy nahradit ve výživě dělníků a jejich rodin tehdy drahé maso přípravkem na základě luštěnin bohatých na bílkoviny. V roce 1886 vyrobil první dehydratované polévky z hrachu a fazolí, které splňovaly požadavky na vyšší výživovou hodnotu, krátkou dobu přípravy a nízkou cenu.

Ve stejném roce učinil Julius Maggi i další velký objev, který proslavil jeho jméno po celém světě, tekuté koření pro ochucení polévek v nezaměnitelné čtyřhranné lahvičce.

Více v odkazu,,,,

Zdroj: http://www.mag­gi.cz/O-MAGGI/Z-historie-MAGGI.aspx

Další odpovědi
annas

Otec značky MAGGI, švýcarský mlynář Julius Maggi, byl počátkem 80. let 19. století osloven Švýcarskou společností pro veřejné blaho, která se potýkala s tehdejším rozšířeným problémem nedostatečné výživy sociálně slabých vrstev. V té době docházelo ke stěhování venkovského obyvatelstva do měst za novými pracovními příležitostmi, které nabízela rozvíjející se průmyslové výroba.
Maggi se intenzivně zabýval pokusy nahradit ve výživě dělníků a jejich rodin tehdy drahé maso přípravkem na základě luštěnin bohatých na bílkoviny. V roce 1886 vyrobil první dehydratované polévky z hrachu a fazolí, které splňovaly požadavky na vyšší výživovou hodnotu, krátkou dobu přípravy a nízkou cenu.

Pokračování na stránce:

Zdroj: http://www.mag­gi.cz/O-MAGGI/Z-historie-MAGGI.aspx

BENYTA

Co mě připádá zajímavé, je, že latinský název LIBEČKU je MAGGI…

kropitko

to Kerberus, omlouvám se, to nebylo naschvál, jen jsem musela na chvíli od počítače, tak jste byla rychlejší. Jinak zdravím, jak se máte,,,

Kerberus

Kropítko, děkuji. Už jsme se dlouho na Odpovědích „neviděly“. Přece jsme se na Odpovědích jistým způsobem poznaly, takže vím, že to určitě nebyl úmysl. Někdy záleží na rychlosti počítače, písaře apod.