vagra

Znáte herce jménem Jindřich Šolle?

Jde o jeho občanské jméno.
Nezapomenutelný český herec,od jehož úmrtí už uplynulo 59 let.

Nejlepší odpověď
annas

Hned mně blesklo – Jindřich Plachta. Vzpomínám si, že si vzal pseudonym podle peleriny, kterou nosil a vlála za ním.
Pamatuji si ho z filmů pro pamětníky, ale přiznávám, že jeho herecký projev se mně zdál spíš naivní na rozdíl od projevu V. Buriana. Filmové herectví tehdy bylo úplně jiné než dnes. Málokterý herec ze staré gardy by dnes uspěl…
Hrával roztržité profesory – např. Cesta do hlubin študákovy duše, ještě si pamatuji na Městečko na dlani a Červenou ještěrku. Působil i v divadle.

Další odpovědi
hanulka11

Jistě byl to Jindřich Plachta , vynikající komik

annas

Vagro, u Máchy je ještě jedna nezodpovězená otázka? Nechcete zkusit odhadnout, co neživého Mácha asi oslovuje?

vagra

Ď.Už na to vlítnu!