Avatar uživatele
SpeedyCZ

Znáte důvod proč vypínat notebook/počítač?

Dobrý den, nevíte proč máme vypínat notebook/počítač když ho můžeme nechat uspat? Prosím o všechny možné důvody které znáte… Děkuji…

(Nepište nic o spotřebě energie, protože když ho třeba uspíte, vybíjí jen o něco málo wattů než vypnutý…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? franku před 4730 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Fidel

  1. instalace aktualizací je třeba restart/vypnutí
  2. automatické čištění registrů při vypnutí
  3. vymazání catche
  4. jistotu, že nevyhoříte 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak to nemáš pravdu. Stolní počítač ve stavu hybernace odebírá 10 – 20 W !!! Proto jsem ho začal vypínat. Osobně jsem si to změřil.
Notbook nemám tak jsem ho neměřil.
Víc důkazů nepotřebuji.
Doplňuji:
Deter: Naprosto s tebou nesouhlasím. Můj stolní počítač vykazoval ve stavu spánku spotřebu cca 20 W což dělá za rok
175 Kwh = cca 1000 Kč. Takovýchto spotřebičů mám v bytě několik.
To s tím hardem je naprostý nesmysl. Ve stavu hybernace je HD také vypnutý.

Navíc jsem za celý svůj život přišel do styku asi s pěti počítači. Všechny se vypínaly některé jsem používal i 8 let a u žádného neodešel HD. Prostě zastaraly.
Vůbec za celou dobu používání PC ( používal jsem již PC s procesorem 386) jsem neměl žádnou poruchu hardwaru.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fortin

Když hybernovat tak http://img.na­dapenny.com/t20/111­06/nadap032228289­290230.jpg

Zdroj: http://www.na­dapenny.com/in­dex.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deter

mosoj: na druhou stranu časté vypínání a zapínání nemají rádi harddisky, resp. změny teploty s tím spojené. Takže je na každém, jestli si za cenu o něco větší spotřeby prodlouží životnosti disků (a dost možná i jiných částí), nebo to udělá naopak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
S1mon

Pokus cchete počítač vypnout je dobré ho vypojit i z elektřiny (vypnutý počítač si bere také nějaký proud, sice nepatrně, ale za pár let se to celkem nastřádá).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Všetky zariadenia v pohotovostnom režime (stand by) odoberajú určité množstvo elektrického prúdu (ináč by nefungovali). Ak si spočítate ten „minimálny“ odber všetkých súčasne „uspaných“ prístojov výjde vám pekné číslo. Do roka je to pekná kôpka peňazí.
Myslím, že k tomu už viac netreba povedať.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek